Menü
Yeni Albüm : Rafet El Roman prodüktörlüğünde Hakan Kahraman: "Gidiyorum"
02 Nisan 2014 Çarşamba - 18:05 GMT
Hakan Kahraman

Hakan Kahraman ilk albümü "Gidiyorum" ile müzikseverlerle buluşuyor. Prodüktörlüğünü Rafet El Roman'ın yaptığı "Gidiyorum" isimli albümde 10 şarkı yer alıyor. Albümde yer alan 8 şarkının söz ve müziği Hakan Kahraman'a ait. Albümün çıkış şarkısı söz ve müziği Rafet El Roman'a ait olan yıllar önce Ajda Pekkan'ın da yorumladığı "Seni Sevmiyorum".

Albümün aranjörlüğünü müzisyen Emre Yücelen yaptı. Canlı enstrümanların hakim olduğu akustik tatdaki albümün okumaları Almanya'da Stüdyo M'de, kayıtları ise İstanbul'da Stüdyo Myra'da tamamlandı. Türkiye'nin en iyi müzisyenlerinden Nurhat Şensesli, Mehmet Akatay, Hasan Gözetlik, İlter Kurcala, Erdem Sökmen, İstanbul String gibi isimler albümde yer aldı.

Albümün ilk video klibi aynı zamanda albümün çıkış şarkısı olan "Seni Sevmiyorum" isimli şarkıya Rafet El Roman yönetmenliğinde profesyonel bir ekiple İstanbul'da ve Kıbrıs'da çekildi. Klipte Hakan Kahraman'a albümün aranjörlüğünü yapan müzisyen Emre Yücelen eşlik etti.

Hakan Kahraman - Seni Sevmiyorum Video Klip

HAKAN KAHRAMAN KİMDİR?

Hakan Kahraman 14 Ocak tarihinde Tarsus'ta doğdu. Ortaokul yıllarında müzik ile arasındaki bağı keşfetti ve ilerleyen eğitim yıllarında müzik O'nun hayatının baş köşesinde yer aldı. Bu dönemlerde koro çalışmalarında solist olarak yer aldı. Lise yıllarında müzik çalışmalarına Türk müziği ile yakınlaşmasından sonra üniversite yıllarında Uzak doğu ve Batı müziğine ilgi duymaya başladı ve Hindistan'da Hint müziği ile tanıştı. Nusrat Ali Khan (cennetten gelen ses) adı ile tüm kıtada tanınan sanatçının müziğini yakından takip etme fırsatını değerlendirip bu müziği atmosferinde inceledi.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Amerika'da göz cerrahisinde gelişen yeni teknolojik, tanı ve tedavi imkanlarını ülkemiz sağlık sektörüne kazandırmak için katıldığı eğitim ve seminer programlarında yer alırken Chicago'da dünyaca ünlü jaz ustası Buddy Guy'ı yakından izleme fırsatını yakaladı.

Vatani görevini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönen Hakan, şan ve müzik eğitimine devam etti ve daha sonra kendi bestelerini oluşturmaya başladı.

2013 yılı sonbaharında, eğitim verdiği özel bir hastanede tesadüfen göz kontrolüne gelen Rafet EL ROMAN ile tanıştı. Hakan'ın müzik çalışmalarını beğeniyle dinleyen Rafet EL ROMAN, kendinin bir şarkısını da Hakan'ın okumasını isteyerek albüm prodüktörlüğünü üstlendi.

Hakan İngilizce, Hinduca/Urduca, Arapça ve Fransızca biliyor.