Menü
Müzik Haberleri : Alişan: "İbo'nun veliahtı olmayı artık kabul etmiyorum"
28 Şubat 2007 Çarşamba - 14:27 GMT
Alişan

"Ve Kimselere Güvenmiyorum" adlı yeni albümünün tanıtımında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alişan iddialı konuştu: "Artık mütevazı olmayacağım. İbrahim Tatlıses'in veliahtı olmayı da istemiyorum. Benim albümüm onunkinden çok daha iyi...."

Yeni albümü "Ve Kimselere Güvenmiyorum" ile hayranlarının karşısına çıkmanın mutluluğunu yaşayan Alişan, çok iddialı. Erol Köse Prodüksiyon etiketiyle piyasaya sürülen albümünün tanıtımında açıklama yapan ünlü şarkıcı, bugüne kadar 'İbrahim Tatlıses'in veliahtı' olarak anıldığını ama artık mütevazı olmayacağını ve yaptığı işte bir numara olduğunu dile getirdi.

"Mücadeleyi ben kazandım..."

Albümünde Altan Çetin, Serdar Ortaç ve Arif Çelik gibi bestecilerle çalıştığını belirten Alişan, "Bu benim sekizinci albümüm oldu. İlk kez bu kadar iddialıyım. Sanat hayatımın en iyi albümünü yaptım" dedi. Albümde yer alan 'Urfalı Sevmiş' adlı parça için İbrahim Tatlıses'le bir sorun yaşayıp yaşamadığı yönündeki sorulara açıklık getiren ünlü şarkıcı, şöyle konuştu: "Bu türküyü çok insan okumak istedi. Ben de bir senedir bu türkünün peşindeyim. Okumayı en çok isteyen isim ise İbrahim Tatlıses'ti. Bu yüzden bir yıl boyunca bu şarkı yüzünden bir savaş yaşandı. Çok paralar teklif edildi. Ama sonuçta bu mücadelenin galibi ben oldum."

Sanatına saygı duysa da İbrahim Tatlıses'e çok kırgın olduğunu da belirten Alişan sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendisine çok kırgınım. Geçmişte bana veliahtım demişti, benim de hoşuma gitmişti. Ama ben zamanla bu sözün İbo Şov içinde söylenen bir oyundan ibaret olduğunu anladım. Sonradan Nihat Doğan ve Uğur Karakuş'a da veliaht denildi. O yüzden ben bundan sonra veliaht kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum. İbrahim Tatlıses'in yeni albümünden bir hafta sonra benimki çıktı. Bu riski aldığım için herkes bana 'intihar ediyorsun' dedi. Ama ben kimseyi dinlemedim, kendime güvendim. Her iki albümü de dinledim. Bence benim albümüm İbrahim Tatlıses'inkinden ağır basıyor."