Menü
Yeni Albüm : Kayahan'ın yeni albümü: "Biriciğim'e"
28 Şubat 2007 Çarşamba - 14:47 GMT
Kayahan

Kayahan "Biriciğim'e" isimli yeni albümüyle 8 Mart'ta müzikseverlerle buluşacak. Yeni albümü için 1 Eylül 2006 tarihinde stüdyoya giren Kayahan altı ay süren çalışmaların sonucunda albümünü tamamladı... Son albümü "Kelebeğin Şansı"nı yayınladığı tarihten bu yana 26 ay geçen usta sanatçı yeni albümünün kartonetinde karakalem resimleriyle yer alacak.

Albümde aranjör olarak Kayhan Açar, İskender Paydaş ve Ümit Eroğlu çalıştı. 8 adet şarkı ve bir şarkının ikinci versiyonu olarak toplam 9 parçadan oluşan albümde yine tüm şarkıların söz ve besteleri Kayahan'a ait.

Bu kez bir Kayahan, İpek Açar düeti albümde yer almıyor. Ancak "Anne" isimli şarkıyı İpek Açar solo olarak seslendiriyor. Albümde yer alan şarkılar ve isimleri şöyle: Nasıl Ayrılacağız, Yelesi Karlı Dağlar, Olur mu, Anne, Efendim, Olsaydım, Hayal Adası, Bütün gece, Nasıl Ayrılacağız (slow version).

Albümün kapak ve diğer resimleri için resim sanatçısı Murat Başol'un karakalem çalışmalarının kullanılmasına karar veren Kayahan, bu çalışmalarda deniz sevgisinin de belirtildiğini ifade ediyor. Karakalem çalışmalarda Kayahan gitarıyla müzik yaparken ve pardesüsüyle deniz kenarında martıları izlerken resimleniyor.