Menü
Yeni Single : Murat Yaprak: "Tarih"
18 Temmuz 2014 Cuma - 00:50 GMT
Murat Yaprak

1994 yılında DJ olarak başladığı müzik serüveninde, Staras Teknik Prodüksiyon, Park Orman gibi büyük markalara DJ, müzik direktörlüğü hizmeti veren, Türkiye'nin önde gelen elektronik müzik radyolarının ekibinde yer alan, son dönemde kendi ses ve ışık, prodüksiyon şirketiyle yoluna devam eden Murat Yaprak, şimdi de söz yazarı, besteci ve yorumculuğuyla müzikseverlerin karşısına çıkıyor...

Söz ve bestesi Murat Yaprak'a, düzenlemesi Onur Betin'e ait olan "Tarih"in remixine son dönemin popüler DJ'i Yasin Keleş imza attı. Mixlerde Ünal Aşkın ile çalışan Murat Yaprak, masteringde ise şarkısını dünyaca ünlü ses teknisyeni Robin Schmidt'e emanet etti.

Fotoğraflar için Zeynel Abidin ve Ece Oğultürk'ün objektifine poz veren Murat Yaprak, "Tarih"in video klibi için ise yönetmen Tamer Aydoğdu ile kamera karşısına geçti. Midas Stüdyoları'nda 60 kişilik bir teknik ekiple çekilen video klibin görüntü yönetmenliğini Varol Şahin yaptı. 112 kadının Murat Yaprak'a eşlik ettiği video klipte dans, ışık ve sahne performansları ağırlıklı sahneler kullanıldı.

Murat Yaprak'ın, ilk single çalışması "Tarih" yayında!

Murat Yaprak - Tarih Video Klip