Menü
Yeni Single : Haktan: "CANEVİ'MDEN"
18 Temmuz 2014 Cuma - 01:06 GMT
Haktan

Başarılı yorumcu Haktan uzun süren albüm hasretine son vererek "CANEVİ'MDEN" adını verdiği maxi single çalışması ile müzikseverlerle buluştu. Beş şarkıdan oluşan maxi single'ın çıkış şarkısı Haktan'ın eşi İlknur Canevi ile birlikte besteledikleri "Hayat Dolu Çocuklardık".

Canlı enstrüman kayıtlarından oluşan çalışmayı Cihan Sezer yönetti, kayıtlar Stüdyo Micro Macro, Stüdyo Volkan Öktem ve Stüdyo Müzik Evi'nde gerçekleşti. Şarkıların düzenlemeleri ve Mix'i Cihan Sezer, Mastering ise Analog Dimension tarafından Slovakya'da yapıldı.

"CANEVİ'MDEN" albümünün konseptine uygun tasarlanmış, yenilikçi kapak fotoğraflarını ASC Fotoğrafçılık Atakan Coşkun çekti, styling ise İlknur Canevi'ne ait.

HAKTAN, albüm kitapçığında albüme neden "CANEVİ’MDEN" ismini verdiğini: "Hepimizin hayatında unutamayacağı dönüm noktaları vardır. Kader ağlarını hepimiz için farklı örer ve bazen bizim yapabileceğimiz hiç bir şey yoktur ve bazen en sevdiklerinizi özlemektir sınavınız. Bu albümü çok küçük yaşta ayrılmak zorunda kaldığım babama ithaf ediyorum. Müziği ve yaşam tarzıyla bana ilham kaynağı olan canım babam AHMET CANEVİ; Bana müziği ilk aşılayan sendin. O zaman hayat dolu bir çocuktum. Senin gidişinle bir yanım hep eksik kaldı. Samimiyetin ve dürüstlüğün en büyük mirasın.. Seni özlem, sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum." diyerek anlatıyor.

Haktan - Hayat Dolu Çocuklardık Video Klip