Menü
Yeni Single : Birol Tokat: "Valla Billa"
12 Mayıs 2015 Salı - 23:39 GMT
Birol Tokat

İstanbul, Antalya, İzmir ve Bursa gece hayatının en sevilen sahne sanatçılarından Birol Tokat, uzun bir aradan sonra çıkardığı "Valla Billa" ismini taşıyan single çalışmasıyla müzikseverleri selamlıyor. Birol Tokat'ın 2 şarkıdan oluşan single çalışmasındaki sürpriz şarkı İzel'in yıllar önce seslendirdiği "Hasretim".

Eğlenceli sahne performansı ve güçlü sesiyle kendi müdavimlerini yaratan Birol Tokat, ilk albümünü 2001 yılında Serdar Ortaç prodüktörlüğünde çıkarmıştı. Aradan geçen yıllarda sadece sahne performanslarıyla müzikseverlerle buluşan Birol Tokat'ın iki şarkıdan oluşan "Valla Billa" isimli single albümü ise Poll Production imzası taşıyor.

Albümün çıkış şarkısı olarak, İzel'in seslendirdiği ve 90'lı yılların en sevilen şarkılarından olan "Hasretim"i seçen Birol Tokat, "Bir dönem dillere marş olan Hasretim şarkısına jenerasyon atlattık. Bunca yılın ardından çok içime sinen, bugünün gençlerinin de seveceği bir şarkı oldu" yorumunda bulunuyor. Albüme ismini veren "Valla Billa" şarkısının söz ve müziğinde Tan Taşçı, şarkıların düzenlemelerinde ise Ozan Bayraşa ve Gürsel Çelik imzaları bulunuyor.

Albümü için, son günlerde adından sıkca söz ettiren ünlü fotoğrafcı Jülide Güngör'ün objektifine poz veren Birol Tokat, klibi için Erkan Nas'ın kamerasının karşısına geçti. Şile yakınlarında deniz kenarında, Dünyaca ünlü Sırbistan'lı top model Alexsandro ile kamera karşısına geçen Birol Tokat'ın albümüne Serdar Ortaç, Demet Akalın, Tan Taşcı, Hande Yener gibi isimler de destek verdi.

Birol Tokat - Hasretim Video Klip