Menü
Yeni Albüm : Mustafa Açıkgöz: "Bal Acısı"
30 Mart 2016 Çarşamba - 16:53 GMT
Mustafa Açıkgöz

Yıllardır başta Çukurova olmak üzere, ülkemizin bir çok ilinde festivaller ve mekanlarda sahne alan, Anadolu'nun şavkıyan sesi; MUSTAFA AÇIKGÖZ 1 yıl repertuar çalışmasının, 1 yıl ise stüdyo çalışmasının sürdüğü ve kariyerinin ilk albüm çalışması özelliğini taşıyan "BAL ACISI"nı Sekiz Müzik etiketiyle müzikseverlere sundu.

Usta bestecilerden, Halk Müziği ve Popüler soundların harmanlanması ile taçlanan albümde MURAT KEKİLLİ'de bir bestesi ise sanatçıya destek oldu.

Albümdeki tüm sözler, 2015 Eurobasket - 12 Dev Adam reklamında seslendirilerek geniş yankılar uyandıran "BİZ İSTERSEK" şiirinin ve önemli şarkıların söz yazarı DR.ÖMER KAPLAN (Kaplan Kozanoğlu) tarafından yazıldı.

Aranjelerini başarılı müzik yönetmeni Bülent Bapir'in yaptığı çalışmada, sanatçıya ülkemizin en usta isimleri ensturmanları ile eşlik etti. Tamamen canlı kaydedilen albüm'ün kayıtları iki ayrı şehirde tamamlandı. Albümün mix ve mastering işlemleri ise Selim Topsakal tarafından titizlikle hazırlandı.

Müzik market ve dijital platformlarda yerini almaya hazırlanan çalışma ilk önce iTunes'da yer aldı.

Albüm için belirlenen çıkış şarkısı "FERYAT" için kamera karşısına geçen sanatçının video klibini çok yakında tüm müzik televizyonlarında izleyebileceksiniz.