Menü
Yeni Single : Mert Güneri: "Hiç Olmazsa İçine Çek"
30 Kasım 2016 Çarşamba - 13:10 GMT
Mert Güneri

Mert Güneri rock temalı 2 şarkıdan oluşan ilk çalışmasını kendi kurduğu Erato Müzik etiketiyle Kasım ayının son haftası yayınladı. Dijital platformlarda da yerini alan albümde yer alan şarkıların söz ve müziğini Mert Güneri, düzenlemesini Sinan Güngörer yaptı.

Şarkı sözlerinde sevgi, aşk, heyecan, umut, hüzün, kırgınlık, serzeniş, içsel konuşmalar, dışsal beklentiler gibi konuların işlendiği albümün genel soundu akustik olup, usta müzisyenlerin çaldığı enstürmanlar canlı olarak kaydedildi.

Albümün çıkışı olarak seçilen "Hiç Olmazsa" şarkısında yönetmen olarak Mert Ercin'le çalışan Mert Güneri, kliplerinde betimlemelere sıklıkla yer veriyor. Beklenmedikleri bir yerde ve hiç düşünmedikleri bir anda, tesadüfen birbiriyle tanışan ve sonrada aşık olan 2 kişinin hikayesinin anlatıldığı klip Asmalımescit'te çekildi. Plak, antika eşyalar, tablo ve tahta oyuncaklara ilgisi olan Güneri, bir zamanlar fotoğraf sanatıyla da ilgilendi. Sanat tarihine olan düşkünlüğü ve merakı, ilk klibine de yansıdı.

Büyük bir titizlik ve dikkatle üstünde çalıştığı projelerin başında ilham kaynağı olarak Bülent Ortaçgil, Feridun Düzağaç, Teoman'ın yanı sıra yabancı sanatçılardan Cat Stevens, Pink Floyd ve Led Zeppelin gibi isimleri alan Güneri, ilham aldığı sanatçıların özellikle yazma ve yaratıcılık açısından oldukça önem taşıdığını dile getirdi.

16 Temmuz 1985 Eskişehir doğumlu olan rock müzik sanatçısı Mert Güneri, müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Müzikle 13 yaşında gitar çalmaya başlayarak tanışan Güneri, lisans eğitimini Amerika'da bulunan University of Houston'da Finans alanında tamamladı. Burada bulunduğu zaman içerisinde birçok söz ve beste yazdı. Mert Güneri, bu yeteneğini küçük yaşta şiir, deneme ve kısa hikayeler yazmasına bağlamakta.

Mert Güneri - Hiç Olmazsa Video Klip