Menü
Yeni Single : Selim Öztürk feat. Serkan Oktay & Eda Gür: "Yanımda Sen Olmayınca"
15 Ağustos 2017 Salı - 16:42 GMT
Selim Öztürk

Kargo grubunun kurucusu, gitaristi ve "Yıllar Sonra", "Kalamış Parkı", "Son Defa" gibi birçok sevilen şarkısının bestecisi, Yalın, Göksel gibi isimlerin de aranjörlüğünü yapan Selim Öztürk kendi projesi ile müzik dinleyicisinin karşısına çıkıyor: "Yanımda Sen Olmayınca"

Selim Öztürk'ün kendisine ait, eski ve yeni şarkılarını farklı sanatçılarla birlikte seslendirdiği albümünün ilk şarkısı; yıllar önce Kargo'dan duyduğumuz "Yanımda Sen Olmayınca", Garaj Müzik etiketi ile tüm dijital müzik platformlarında Ağustos ayında yerini aldı.

Söz, müzik ve düzenlemesini Selim Öztürk'ün yaptığı ve keşfettiği genç yetenekler Serkan Oktay ve Eda Gür ile seslendirdiği, "Yanımda Sen Olmayınca" isimli şarkının video klibi Tayfun Çetinkaya ve Melike Onay yönetmenliğinde Çatalca'ya bağlı Çilingoz beldesinde çekildi.

Selim Öztürk "Yanımda Sen Olmayınca" şarkısı için için "Hem Kargo'daki hem de yeni yapacağım besteleri değişik bir anlayışla canlandırmak istiyordum. Son zamanlarda, dünyanın sürüklendiği elektronik müziğe ben de yakınlaştım. Şarkılarımı alışık olduğum pop rock tınılarından daha farklı tınılarla düzenlemek istiyordum. Müziğime elektronik pop denebilir. Kendim düzenliyorum ve kendi stüdyomda canlandırıyorum" dedi.

Selim Öztürk, solo albümünün diğer şarkılarını da önümüzdeki aylarda yine dijital platformlar üzerinden paylaştıktan sonra, albümü daha geniş kitlelerle tanıştırmak için konserlere başlayacak.