Menü
Yeni Single : Duru Kurt'un yeni teklisi "Paparazzi"
25 Kasım 2017 Cumartesi - 22:15 GMT
Duru Kurt

Müziğe yedi yaşında piyano çalarak başlayan Duru Kurt, DAW ve VST kullanarak dijital müzik yapma isteğini profesyonelliğe taşımıştır. Müziğe olan aşkı; müziğin mutfağında da yer alarak, kendi projelerinin prodüktörlüğü yapmasını ve kendi yapım firmasını kurmasının yolunu açmıştır...

Dijital altyapılı stüdyosunda söz ve müziğini yaptığı şarkılarının; aranje, mix ve mastering aşamalarına imzasını atıp, müziğin mutfağında da yer alarak, projelerinin prodüktörlüğünü kendisi üstlenmiştir.

Electro-pop tarzında single ve remix çalışmalarına devam eden Duru Kurt, akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies alanında Bournemouth Uni'de ve yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science'da tamamlamıştır ve DJ'lik alanında uzmanlaşmaktadır. Duru Kurt aynı zamanda, Türkçe - İngilizce yeminli tercümendir.

Yaşanmışlıklar ile bağdaşmayan, hayal gücünden yola çıkarak eğlenceli şarkılar yapan Duru Kurt, Ağustos ayında yayımladığı ilk single çalışması "VIP"in ardından 2. single çalışması "Paparazzi" ile tekrar müzikseverlerle buluştu.

130 BPM, Bm, electro-pop tarzında drum & bass ritimlerine sahip "Paparazzi"nin sözleri eğlenceli mizah içeriyor.

Animasyon çalışma olarak tamamlanan "Paparazzi"nin albüm kapağı ve video klibinde, Duru Kurt'un animasyon karakteri ise yaratıcı bir tasarım ile öne çıkarılmıştır.

Duru Kurt - Paparazzi Video Klip