Menü
Yeni Single : Merve Kazanç: "Yağmur Olsam"
24 Mart 2018 Cumartesi - 13:35 GMT
Merve Kazanç

Anne ve babası konservatuvar mezunu olan Merve Kazanç küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe büyüdü. Özellikle, ilkokuldan sonra Guns n' Roses grubu sayesinde rock müzikle tanıştı ve şarkı söylemeye başladı...

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde ekonomi okuyan sanatçı yine aynı yıllarda profesyonel olarak müzik çalışmalarına da başladı. Uzun yıllar gitarist Selim Işık çeşitli sahne çalışmalarında yer alan sanatçının en büyük tutkusu sahnede insanlarla etkileşimde olmak, ortaya çıkan sinerji ve müziği paylaşmak.

Geçtiğimiz yıl tanınmış besteci ve prodüktörlerimizden Önder Bilge ile yolu kesişen Kazanç, aldığı teklif karşında müzik çalışmalarına daha profesyonel kulvarda ağırlık vermeye başladı. Sözü, müziği ve düzenlemesi Önder Bilge'ye ait olan "Yağmur Olsam" adlı bu muhteşem ballad'ı kendine özgü tavır ve duygusuyla seslendiren Merve Kazanç'ın bu yeni tekli çalışması uzun ve titiz uğraşılar sonucunda ülkemizin köklü ve tanınmış müzik şirketlerinden Esen Müzik etiketi ile tüm dijital platformlardaki yerini alıyor.

Herkesin uzun süre beğeniyle dinleyeceği bu muhteşem eser ile Merve Kazanç 2018 yılında adından sıkça söz ettirecek.