Menü
Yeni Single : Alper Fıratlı: "Hem şarkıcı, hem mühendis, hem dövmeci"
29 Mayıs 2018 Salı - 22:53 GMT
Alper Fıratlı

Yeni single çalışması ve farklı projeleriyle adından söz ettiren Alper Fıratlı, şimdi de dövme sanatçılığında yükseliyor! Asıl mesleği mühendislik olan Alper Fıratlı, çizimlerinde kendini kanıtlamasıyla birlikte dövmecilikte de kendini geliştiriyor!

Bugüne dek yaptığı tüm single çalışmalarının kapak tasarımları da kendisine ait olan sanatçı, daha önce "Tutmayın Beni" adlı video klip çalışmasını da tamamen el yapımı olarak hazırlayarak bir ilke imza atmıştı. Hacivat Karagöz gölge oyunu konseptiyle hazırlanan klipteki tüm kuklaların çizimlerini yapan Alper Fıratlı, şimdilerde çeşitli internet siteleri ve dergilerde yazdığı yazılar için de özel çizimler yapıyor.

Yeni single çalışması "Her Şey Güzel Olacak"ı dinleyiciyle buluşturmak için gün sayan Alper Fıratlı'nın, kişiye özel yaptığı dövmeleri sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz...

ALPER FIRATLI KİMDİR?

Daha paylaşacak çok rengi, çok duygusu ve çok melodisi olan Alper Fıratlı'nın bugüne kadarki müzikal macerası şu şekilde özetlenebilir:

Yeni şarkısı "Her Şey Güzel Olacak"ı dinleyiciyle bu yaz buluşturacak olmanın heyecanını yaşamadan önce, dövmeciliğe başlayarak dövme sanatçılığında kişiye özel yaptığı tasarımlarla adından söz ettirmeye devam etmiş, daha öncesinde "İçimdeki Kış" adlı şarkısı için Londra'da üç kişilik ekiple klip çekmiştir.

İlk kez kendi adıyla 2015'te RUNLTD yapımcılığında çıkan single çalışmasında Alen Konakoğlu ile birlikte çalışan Alper Fıratlı, "Tutmayın Beni" ve "O Malum Meyve" isimli iki şarkıya yer vermiş, "Tutmayın Beni (Turuncu Şarkı)" için Hacivat-Karagöz gölge oyunu konseptiyle tamamını kendisi tasarladığı kuklalarla yüzde yüz el yapımı bir klip çalışması yapmıştır. "O Malum Meyve (Kırmızı Şarkı)" içinse kırmızıyla ilgili tüm klişeleri tiye aldığı farklı bir video klibe daha imza atmıştır.

"Ev konseri" konseptiyle kendi evinden canlı yayınlarla yaptığı akustik konserleriyle de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiştir. Funda, Ayşegül İnci, Burcu Tatlıses, Aydilge, Bengisu gibi isimlerin de konuk olarak yer aldığı proje devam etmektedir. Single çalışmasının yapım aşamasında, bu sürece başlamadan önce kendi duygularını, düşüncelerini ve yaratıcılığını kendi parçalarında dinleyiciyle buluşturmaya karar vermiş, ama önce TEMAS adlı Türk rock grubu ile başarılı iki albüm süreci yaşamış, Türkiye'nin bir çok yerinde konser/festivallere katılmış, bazı başarılı televizyon dizilerinde parçaları yer almış, birçok ulusal radyo/televizyon kanalında parçaları, klipleri, röportajları yayınlanmıştır. TEMAS ile tanışmadan önce İstanbul'a taşınmış, İstanbul'dan önce hayatının ilk 24 yılını Ankara'da yaşamış, o sırada Bilkent Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirmiş, bu süreçte amatör müzik gruplarıyla Ankara'nın gözde mekanlarında sahne almış, üniversiteden önce ortaokul yıllarında mikrofonu ilk kez eline almış, bundan önce çok güzel bir çocukluk geçirmiş, ondan da önce 84 baharında dünyaya gelmiştir. Öncesi malumunuz, gaz ve toz bulutu.