Menü
Yeni Albüm : Erkut Kerpeten: "Çeyrek Hikaye"
02 Haziran 2018 Cumartesi - 00:00 GMT
Erkut Kerpeten

Uzun yıllar süren sahne çalışmalarından sonra ilk solo albümünü yapan Erkut Kerpeten'in, 5 şarkıdan oluşan "ÇEYREK HİKAYE" isimli albümü, 1 Haziran'dan itibaren Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerden ve dijital platformlardan müzikseverlerin beğenisine sunuldu.


Erkut Kerpeten albümün çıkış şarkısı "ÇEYREK HİKAYE"nin, hikayesini de şöyle anlatıyor;

"2014 sonbaharıydı... Kafamda sürekli aynı notalar dönüyordu. Hiç kayıt altına almasam da aynı melodi aklıma kazınmıştı adeta... Alper Çam'la görüşecektik o akşam. Stüdyosuna gittim ve konuşurken elime gitarı aldım, çalmaya başladım. Alper ise hemen cümbüşünü aldı ve eşlik etmeye başladı. Defalarca çaldık. Her seferinde yeni notalar geliyordu aklımıza. Hiç durmadan çalıyorduk... Hemen sözlerini yazmaya başladım. Tolga Arslaneli'nin gelmesiyle beraber de sözleri şekillendirmeye başladık. Hiç sıkılmadan sürekli çalıyor, söylüyorduk. En sonunda "ÇEYREK HİKAYE" şarkısı çıkmıştı. İlk kayıtlarını yaparken bile hadi bir kez daha söyleyelim diyorduk. O kadar kuvvetli geliyordu ki şarkı, durmak istemiyorduk..."

Kayıtları aralıklı olarak iki sene süren "ÇEYREK HİKAYE" albümündeki beş şarkının biri dışında hepsinin müzikleri Erkut Kerpeten imzasını taşıyor. Sözlerde ise Erkut Kerpeten ve Tolga Arslaneli isimleri bulunmakta. Albümdeki tüm şarkıların aranjörlüğü de Cenk Eroğlu tarafından yapıldı.

ERKUT KERPETEN Kimdir?

1975 yılında İstanbul'da doğdu. Rock müziğe olan ilgisi üzerine lise yıllarında gitar çalmaya başladı. Uzun yıllar barlarda ve çeşitli mekanlarda gitar çalıp, şarkı söyledi. 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Gitar haricinde kontrabas ve piyano da çalan Erkut Kerpeten, birçok sanatçıya sahnede gitarıyla eşlik etti. Aynı zamanda bir yandan sahne çalışmalarına devam ederken bir yandan da beste çalışmaları yaptı. Erkut Kerpeten, halen aktif olarak müzik öğretmenliği yapmakta ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.