Menü
Yeni Albüm : Sibel Can'ın yeni albümü: "Akşam Sefası"
07 Haziran 2007 Perşembe - 16:32 GMT
Sibel Can

Sibel Can'ın yeni albümü "Akşam Sefası" müzik marketlerde yerini alıyor. Sanatçı Tarkan, Serdar Ortaç ve Sezen Aksu'dan beste desteği aldı ve 12 şarkılık albümü için en ufak bir tiraj kaygısı taşımadığını söyledi. Tarkan'la düet yaptığı "Çakmak Çakmak"ı ise albümünün çıkış şarkısı olarak belirledi. "Akşam Sefası" adlı yeni albümünü hazırlarken 550 şarkı arasından seçim yaptıklarını söyleyen Can, "Bir yıl süren yoğun çalışma tempomuz sırasında hiçbir zaman ticari kaygı gütmedik. Selim Çaldıran yönetmenliğinde arşivlik bir albüm hazırladık." dedi.

Sibel Can, artık kilo alma ya da verme konularıyla gündeme gelmek istemediğini belirterek şunları söyledi: "Artık bunları aştım. Sesim ve şarkılarımın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Kilo değil şarkıların konuşulduğu bir dönemdeyim. Öyle olması da gerekiyor."

Sibel Can

Albümünün fotoğrafları için Zeynel Abidin Ağgül'ün objektifine poz veren Sibel Can, modacı Özlem Süer'in tasarladığı dört kıyafet giydi. Nişantaşı'ndaki bir villada yapılan çekimlerde, 2 bin kare fotoğraf çekildi. Saçlarını siyaha boyatarak kaynakla beline kadar uzatan ve bembeyaz kostümlerle objektif karşısına geçen Can, "Bu kez kendimi Zeyna gibi hissettim. Çünkü Zeyna kadar güçlü ve güzel görünmek istedim" dedi.