Menü
Yeni Single : Melisa Karakurt: "Onlarca Yüzlerce Binlerce"
13 Ekim 2018 Cumartesi - 10:00 GMT
Melisa Karakurt

YouTube'da yaptığı cover yayınlarıyla kısa sürede geniş bir kitlenin dikkatini çeken Melisa Karakurt, ilk single'ı "Onlarca Yüzlerce Binlerce"yi Garaj Müzik etiketiyle dijital dünyada yayımladı. 2017 yılında yazılan 2018 yılında son şeklini alan "Onlarca Yüzlerce Binlerce"nin sözleri ve müziği Melisa Karakurt'a, düzenlemesi Bahadır Kartal & Şener Emin Ali'ye ait.


YouTube yayıncılığı dışında birçok yerde konserler de veren Melisa, çocukluğundan beri söz ve beste çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Parça çaresiz bir ruh haliyle başlasa bile Melisa, "her zaman yeniden başlamak için birçok sebebimiz olduğunu kimilerine anlatmak kimilerine de hatırlatmak istiyorum" dedi.

İstanbul ve Alaçatı'da gerçekleşen klibin yönetmenliği Diyar Şahin ve Emre Soydaş üstlendi. Sosyal medyadaki doğal ve samimi halini kaybetmek istemeyen Melisa çaresiz, umutlu ve güçlü hali için üç farklı Melisa oldu.

Melisa Karakurt Kimdir?

Melisa Karakurt İzmir'de doğdu. Annesinden dolayı Finlandiya vatandaşı olduğundan Fin ve Türk kültürlerinin etkisinde büyüdü. Çocukluğundan beri gitar çalan Melisa, aynı zamanda korolarda solistlik yaptı. Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı oldu ve 2017 Nardis Jazz Vokal Yarışması'nda dereceye girdi. Jazz, funk, blues, R&B gibi müzik türlerini sentezleyerek sosyal medya hesaplarında birçok müzisyenle bir araya gelip müzik içeriği paylaşımlarıyla dinleyicilerinin dikkatini çekti. Türkiye'nin bir çok yerinde konserler verirken single çalışmalarına devam eden Melisa Karakurt, single'larından sonra hayali kendi şarkılarından oluşan bir albüm yayınlamak.

Melisa Karakurt - Onlarca Yüzlerce Binlerce Video Klip