Menü
Yeni Albüm : Cüneyt Çakım ve "Siyah"
16 Haziran 2007 Cumartesi - 14:16 GMT
Cüneyt Çakım

Seyhan Gold müzik etiketiyle piyasaya çıkan Cüneyt Çakım'ın "Siyah" isimli albümü baştan sona, ardı ardına birbirini takip eden şarkılarla bir hikâyeyi notalara ve müziğe döken duyguları doruk noktalarına ulaştıran bir albüm. Cüneyt Çakım'ın sakin görünen ama yüreğinde yoğun fırtınalar kopan hayatını anlatan bu hikâyede Cüneyt Çakım'ı ve dolayısıyla o inişli çıkışlı coşkulu hayatını, feryatlarını, kahkahalarını ve gözyaşlarını sanki yanınızdaymış gibi hissedeceksiniz. Hikâyeyi bazen bir yol hikayesine bazen de çılgın bir aşk hikayesine benzeteceksiniz ama son şarkının son notasını bitirene kadar hikayeyi anlayamayacaksınız...

Ve o son notayı da bitirince diyeceksiniz ki ; "Evet bu adam Türkiye'nin gerçek ve içten, kalpten ama özentisiz DUYGUSAL PRENSİ..." Bugüne kadar tüm hayatı boyunca şiirleriyle aşkını dillendirecek duygusal müziğiyle kavgalarını haykıracak kadar çılgın olan bir kişi Cüneyt Çakım. Öncelikle bu albümü ve dolayısıyla bu hikâyeyi anlamak için gelin Cüneyt Çakım' tanıyalım. Bakın kimmiş Cüneyt Çakım?

İsviçre de doğup büyüyen ve orada Eczacılık okuyup mezun olan Cüneyt aynı dönemde uzun seneler boyunca müzik eğitimine de devam etti.

İçinde küçük yaşlardan itibaren mevcut olan müzik sevgisi ilk başlarda bestecilik ve söz yazarlığı ile kendini ortaya çıkardı Cüneyt'te. Pınar Aylin, Bendeniz, Reyhan Karaca, Berdan Mardini, Ziynet Sali, Zeynep, Mine Koşan gibi bir çok sanatçıya bir çok hit olmuş şarkı veren Cüneyt Çakım için aslında bu dönem bir kendini geliştirme dönemi idi.Müziğin mutfağında iyice piştikten sonra ancak kendini müzik piyasasına yorumcu kimliği ile çıkarmaya karar veren Cüneyt Çakım bu dönemde sadece yurt içi değil aynı esnada yurtdışında da bir çok ünlü sanatçıya beste verdi.

Bundan 2 sene evvel kendini artık yorumcu olarak hazır hisseden Cüneyt Çakım stüdyo çalışmalarına başladı. Bu çalışmalara DJ Murat Uncuoğlu ve Aytekin Kurt ile başladı.

Albümde bir şarkı Aykut Gürel'e ait "Sana güvenmiyorum", bunun dışında "Yerin Dolmaz" isimli şarkı Yunanlı besteci Adonis Vardis'e ait. Diğer tüm şarkılar Cüneyt Çakım imzası taşıyor...

Şu sıralar gerek yeni albümün çıkış heyecanını yaşıyan Cüneyt Çakım aynı esnada da dünyaca ünlü şarkıcı DANA INTERNATIONAL'ın yeni albümüne "Ya Hay" isimli şarkısını vermenin gurur ve keyfini yaşıyor.

Müzik piyasasına girerken fiziği ile değil sadece müziği ile dikkatleri üzerine çekme arzusunda olan Cüneyt Çakım ın bu konuda fotoğraflarına dahi bakınca maalesef pek başarılı olamayacağını anlamak sanırız mümkün. Bugüne kadar bir çok dergiye haber ve kapak olmuş değişik ve ilginç tipi bir çok kişinin ilgisini en az müziği kadar çekecek.