Menü
Yeni Single : Çağrı Çığ Sığırcı: "Aşka Yolculuk"
04 Aralık 2018 Salı - 14:10 GMT
Çağrı Çığ Sığırcı

Reklamcı, söz yazarı ve besteci Çağrı Çığ Sığırcı'nın ilk single'ı, "Aşka Yolculuk" TMC Müzik Altyapı etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı. Enbe Orkestrası'nın "Hikaye" adlı parçasında imzası bulunan; bu yıl düzenlenen 3. Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması'nda "Sonsuz Anı" adlı parçasıyla birinci olan Çağrı Çığ Sığırcı, yine bu yıl, Emre & Zümra Oktayoğlu'nun seslendirdiği ve uzun süre dijital mağazaların listelerinde kalan "Film Bitti"nin de sözlerini yazdı ve besteledi. Sanatçının "Tahammülfersa" ve "Plonjon!" adlı kitapları bulunuyor.

Çağrı Çığ Sığırcı'nın söz ve müziği kendisine, düzenlemesi, mix ve mastering'i Vehbi Can Uyaroğlu'na ilk single'ı "Aşka Yolculuk"un klibi, Derya Nebi Sezgin yönetmenliğinde çekildi. Müzik of İstanbul'da kaydedilen parçada, klarnet Mert Can Selçuk, keyboard Vehbi Can Uyaroğlu tarafından çalındı, geri vokalde Canan Akyokuş'un yer aldı. Single kapak tasarımı ise Kağan Razgırat'a ait.

Müzikten ilk parasını, 22 yaşındayken ABD'nin Massachusetts eyaletinde, sokak şarkıcılığı yaparak kazanan Çağrı Çığ Sığırcı'nın müzikseverlerin beğenisine sunduğu ilk single çalışması “Aşka Yolculuk” tüm dijital platformlardan satın alınabilir ve dinlenebilir...

Çağrı Çığ Sığırcı - Aşka Yolculuk Video Klip