Menü
Yeni Single : Geceyi gündüzden daha çok sevenler için Raven'den yeni EP "Bulantı"
30 Ocak 2020 Perşembe - 15:01 GMT
Raven

Raven, ambient ve saykodelik tarzındaki şarkılardan oluşan "Bulantı" isimli EP çalışmasını OnAir Sahne'den yayınlandı. Dört şarkıdan oluşan EP'de "Aşk ve Ölüm", "Bana Bakma", "Beni Sen Var Ettin" ve "Bulantı" isimli şarkılar yer alıyor.

Raven, geçtiğimiz yıl yayınladığı ilk single'ı "Geçmişe Yakın" ile alternatif dünyayı takip eden müzikseverler tarafından ilgi görmüştü. Sanatçı, dinleyicilerinden aldığı bu pozitif enerji ile yeni EP'si için çalışmaya başladı. Hazırlıkları yaklaşık bir yıldır devam eden "Bulantı" bu yıl yine OnAir Sahne etiketiyle yayınlandı. Genç sanatçı, yenilikçi tarzıyla ürettiği şarkılarıyla yine dinleyicilerinin takibinde. Dört şarkıdan oluşan "Bulantı"da yer alan tüm söz ve müzikler ile şarkı kayıtları Raven'e ait.

Ambient ve saykodelik tarzın yeni temsilcisi

Raven, ürettiği bestelerde hayatın ve müziğin karanlık tarafını yansıtmaktan keyif alıyor. EP'ye ismini veren "Bulantı" şarkısı ünlü filozof Jean Paul Sartre'ın aynı isimli kitabından esinleniyor. Sanatçı, varoluşçuluk felsefesinin önemli temsilcisine bu şarkı ile selam yolluyor.

"Aşk ve Ölüm"e klip!

"Aşk ve Ölüm" şarkısının klibi ise güzel görselliği ile dikkat çekiyor. Raven'in Persona filminden alıntılar ve kendi çektiği görüntülerden hazırladığı video klip, müziğindeki derin tarzını kliplerinde de devam ettireceğinin sinyalini veriyor.

Raven, "İlerleyen süreçte yaptığım müziğin daha geniş kitlelerce dinlendikçe tarzımın daha çok anlaşılacağına ve müziğimin sevileceğine biliyorum" cümleleriyle müziğine dair düşüncelerini ifade ediyor.

RAVEN

1997 Samsun doğumlu.

Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu bir Edebiyat öğretmeni ve atanamayan öğretmenlerimizden.

Müziğindeki karanlık sevdiği yazarların etkileşiminin izdüşümü gibi; örneğin son EP'si BULANTI, Sartre'ye de hisli bir dokunuş gibi. Samsun'da yaşıyor ve müzik çalışmalarına devam ediyor.

RAVEN - BULANTI EP dijital platform linkleri:

Spotify I Apple Music I Fizy I YouTube