Menü
Yeni Single : Ada Müzik'ten genç bir ses: Öznil
17 Şubat 2020 Pazartesi - 09:25 GMT
Öznil

Soft ve Pop Rock türünün yeni temsilcisi Öznil'in ilk teklisi "Biri Giderken" müzikseverlerle buluşuyor. ADA MÜZİK etiketiyle, Şubat 2020'de tüm dijital platformlarda yerini alan eserin söz ve bestesi de yine Öznil'e ait.

Küçüklüğünden beri rock, alternatif ve pop müziğe ilgi duyan Öznil, "Biri Giderken" adlı eserinde biten bir aşk hikayesini anlatırken, yaşanan duruma dair veryansın da yalın ama duygusal biçimde dile getirilmiş ve şarkı Öznil'in sevdiği türlerin karma çalışmasına bürünen bir sentez halini almış diye özetleyebiliriz.

1996 doğumlu sanatçı, eserin düzenlemesi için Miraç Yavuz ile çalışırken projede Pinhani grubundan da tanıdığımız Selim Aydın prodüktörlüğü üstlendi. Nordic Stüdyosu'nda yapılan kayıtlarda kendisine Onur Atar(bas gitar), Ethem Saran(davul), Arda Görgün(klavye) ve Miraç Yavuz(elektrik gitar) eşlik ederken, Mix ve Mastering koltuğuna yine Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat oturdu.

Bir yandan Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü tamamlamak üzere olan, diğer yandan Üniversite Radyosu'nda düzenli olarak program yapan Öznil, yeni şarkılarını üretimine de aralıksız devam etmektedir.

Öznil - Biri Giderken: iTunes I Spotify