Menü
Yeni Single : Sadık Karan'dan yeni single: "Haberin Yok"
27 Mart 2020 Cuma - 15:47 GMT
Sadık Karan

Sadık Karan yedi yıl önce yazdığı "Haberin Yok" isimli şarkısını müzikseverlerle buluşturdu. Söz ve müziği Sadık Karan'a; aranje, kayıt, miks masteringi Efe Özgenel'e ait olan şarkının video klibini Gökhan Özdemir çekti. Kapak tasarımında ise başarılı tasarımcı Hakan Topçu imzası var.

"Haberin Yok" bundan yedi yıl önce (2013) yazdığım, kıyıda köşede bekleyen onlarca şarkımdan biri. Müzikte eğilimler ne yönde, insanlar ne sever, ne yaparsam daha çok dinlenir telaşlarından uzak yazılmış olmasıdır kıyıda köşede beklemesinin nedeni. Acaba yayınlasam anlaşılır mı diye beklettiğim için haksızlığa uğramış şarkılarımdandır diyebilirim onun için. Kurgusuz, samimiyetle yazılmıştır ki her şarkı böyle yazılmaz; bunu şarkı yazanlar daha iyi bilecektir. Bir yandan da internetin getirdiği özgürlükle yeni bir yolculuğa çıkışımın ilk şarkısıdır. Evet, bundan kısa bir süre sonra daha piyasa diye tabir edilen şarkılarım da çıkacak ama diğer taraftan "HABERİN YOK" gibi şarkılarım da artık beklemeyecek ve Youtube kanalımda dinlemek isteyenlerle buluşacak. Şarkının anlattığı dinleyenin yaşadığıyla buluşursa o şarkı tamamdır benim için. O yüzden dileğim, aynı histe olanlarla daha çok buluştursun beni "HABERİN YOK" gibi şarkılar ve bazı duyguların hala var olduğuna inancım artsın.

Ha unutmadan "HABERİN YOK" şarkısı aynı zamanda AH'lı Şarkılar Akustik projemin de ilk şarkısıdır. Yani devamı niteliğinde şarkılar gelecek. Şarkının sözlerini ve müziğini ben yazdım. Aranje, kayıt, miks masteringde çok yetenekli müzisyen arkadaşım Efe Özgenel var. Efe aynı zamanda ud ve gitarı da çaldı. Adam o yüzden kıymetli işte. Bir diğer yetenekli müzisyen arkadaşım Can Olgun da kemanıyla ruhunu koydu. Bas gitarda da Kemal Büyük var. Ve geldik klibe... Gökhan Özdemir çekti. Vizyonu, bakışı, dostluğu, verdiği emeğiyle şarkıyı yükseltti. Asistanımız Can Oker'i de unutmamalıyım. Kapak tasarımında yıllardır albüm kapaklarımı tasarlayan çok başarılı tasarımcı Hakan Topçu, iletişim ve koordinasyonda yazar-çevirmen Çisel Onat var. Adını tek tek yazamadığım diğer emeği geçen, ufacık da olsa hayatıma dokunan herkese de tek tek teşekkür ederim. Biliyorum teşekkür yetmez. Görüşürüz...