Menü
Yeni Single : Umut Kaya: "Med Cezir"
31 Mart 2020 Salı - 21:46 GMT
Umut Kaya

Alternatif müziğin güçlü isimlerinden Umut Kaya, hayranlarının merakla beklediği Garaj Müzik etiketli yeni teklisi "Med Cezir"i yayımladı. Sözü, müziği ve düzenlemesi Umut Kaya'ya ait "Med Cezir"in kayıt ve mixi Ömer Kapancıoğulları (Studio No.25), masteringi Güven Ersoysal (Babajim) tarafından hazırlandı. Şarkının kayıtlarında müzisyen olarak; vokal, elektro ve akustik gitarlarda Umut Kaya, bas gitarda Sinan Göksan, davulda Kaan Eberdes yer aldı.

Yazdığı şarkılarla birçok kez gönülleri kazanan Umut Kaya, melodik yapısı zengin "Med Cezir"le yeni stüdyo albümü öncesi hayranlarına sürpriz yaptı.

Medcezir’in video klibini "Yanıma Yataydı" ve "Artık" şarkılarının da yönetmenliğini üstlenen Yusuf Saygı çekti. Klip, İzmir'de bir gökdelende ve şehrin farklı yerlerinde çekilen görüntülerden oluşuyor.

Umut Kaya - Med Cezir Video Klip

Umut Kaya Kimdir?

Umut Kaya üniversite yıllarında vokalistliğini ve gitaristliğini yaptığı grubu "DeTone" ile birlikte birçok üniversite, festival ve konser organizasyonlarında yer aldı. 12. Roxy Müzik yarışmasında jüri özel ödülü kazandı.

Tüm söz ve müzikleri kendine ait olan ilk albümünü 2008 aralık ayında piyasaya süren sanatçı çıkış şarkısı "Mevsimler Geçerken" ile girdiği tüm listelerde 1 numaraya yükselerek büyük ilgi gördü. Animasyon olarak hazırlanan ikinci klibi "Mor Yazma" ile de haftalarca 1 numarada kalarak aynı başarıyı sürdürdü. Albümün diğer klipleri ise "Bana Kelime Yapma","Yanıma Yataydı" ve "Artık" şarkılarına çekildi.

Yine tüm söz ve müzikleri kendine ait olan ikinci albümü "Gün Olur Devran Döner"i 2014 Nisan ayında Pasaj Müzik etiketiyle çıkaran sanatçı, çıkış şarkısı "Canım Çok Yanıyor" ile listelerdeki başarısına devam etti.

Ayrıca sanatçının "Benim Annem Bir Melek" adlı dizinin jenerik müziğinde ve "Çakıl Taşları" adlı dizinin tüm müziklerinde imzası bulundu. Bunun yanında "20 Dakika" dizisi için bir Neşet Ertaş şarkısı olan "Neredesin Sen"i yorumlayan sanatçı 2013 yılında gösterime giren "Peri Masalı" filmi için söz ve müziği Şevval Sam'a ait "Gül Güzeli" adlı şarkıyı yorumladı ve klibi yayımlandı. Son olarak 2015 yılında yayınlanan ve tüm dünyada ses getiren Mahmut Orhan feat. Sena Şener - Feel adlı eserin de bestecileri arasında yer aldı.