Menü
Yeni Single : Emre Cantürk'ün "ARGÜMAN"ına kulak verin!
21 Mayıs 2020 Perşembe - 12:00 GMT
Emre Cantürk

1997 doğumlu Emre Cantürk çocukluk dönemlerinden itibaren müziğe ilgisi olan genç bir müzisyen. İlk enstrümanı tenekelerden oluşturduğu bir bateri. Süregelen öğrenim hayatı boyunca çeşitli enstrümanlarla müziğini icra ederek sanat cümbüşüne katkı sağladı. Her geçen gün farklı müzikal etkinliklerde rol alarak kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Üzerinde çalıştığı müzik türünün rock müzik olması kararına vararak bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.


2013 yılı içerisinde arkadaşlarıyla bir rock grubu kurdu fakat birtakım sebeplerden dolayı bu grup çok geçmeden dağıldı. Ardından Konya'ya konservatuar okumak için gelmişti ancak birtakım maddi sorunlar baş gösterince bu hayaline ulaşması yazık ki mümkün olamadı. Üniversitede okuduğu bölümün yanı sıra bulunduğu şehrin sokak sanatçılığını üstlendi.

Ürettiği her bir bestesi yaşadığı duygusal travmalarının sonucu olarak kağıtlarda boy gösterdi. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkılarını da dillendirdiği çeşitli konserlerde yer aldı. İlk teklisi "Kül Olur"un ardından "Argüman" isimli yeni teklisi tüm dijital platformlarda yerini aldı. Emre Cantürk aktif müzik hayatına bireysel olarak devam etmektedir...