Menü
Yeni Single : Aybüke Poçan: "Ya Değilse"
22 Ağustos 2020 Cumartesi - 00:31 GMT
Aybüke Poçan

"Ya Değilse" Aybüke Poçan'ın yepyeni bir sounda adım attığının habercisi. Corona döneminde Anıl Ulusoy ile birlikte beste ve aranje odaklı 3 ay stüdyoya kapandılar. Farklı bir sound design oluşturup bir çok single hazırladılar. "Ya Değilse" bu soundun ilk adımı. Artık kendi synth seslerini oluşturmaya başlayan ekip özgün bir şekilde bestelerini yapıyor. Şarkı yakalayıcı bir groove ile insanları dansa davet ediyor.

"Ya Değilse" içsel bir sorgulamayı, yaşam ve aidiyetlik konularını işliyor. Aybüke Poçan izlediği Westworld dizisinden çok etkilendiğini ve aslında her zaman düşündüğü "Her şey bir kurmaca mı?" sorusunun üstüne gidiyor. "Dünyaya ait olma, bize doğumumuzdan itibaren öğretilenler, hissettiklerimiz ve inandıklarımızın ya hepsi bir yanılgıysa?" fikri ile sizi baş başa bırakıyor.

Sözleri Aybüke Poçan'a, müziği ise Aybüke Poçan ve Anıl Ulusoy'a ait olan "Ya Değilse"nin aranjesi Anıl Ulusoy'a, gitarları Oral Sargın'a, mix & master Burak Bedirli'ye ve vokal kaydı Package Studio'ya ait.

Aybüke Poçan - Ya Değilse Video Klip