Menü
Yeni Albüm : Element'in "Cehennem"ine hoşgeldiniz!
11 Temmuz 2007 Çarşamba - 13:34 GMT
Element

Uzun yılardan beri aynı sahneyi paylaşan ve 80'lerin ruhunu hayatlarına yansıtmış bir grup olan ELEMENT'in ilk albümü "Cehennem" Park Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. Tufan Yağmurdereli (gitar), Cem Gürel (bas), Kıvanç Kılıçer (vokal), Erhan Elmaslar (klavye) ve İsmail Kilimci (davul) 'den oluşan grup, 3 yıllık bir çalışma sonucunda albümü oluşturdu. Prodüktörlüğünü bizzat Kıvanç Kılıçer ve Tufan Yağmurdereli'nin yaptığı albümün kayıtları Serdar Öztop'un Öztop müzik stüdyosunda gerçekleştirildi...

Sound olarak 80'li yılların unutulmayan hard'n heavy'lerini anımsatan grup, bazı parçalarda etnik enstrümanları kullandı. Albümde aşk ve sevgi üzerine yazılmış parçaların dışında, "Cehennem" gibi karşıtlık; "Son dakika" ve "Yanıma gel" gibi sorgulayıcı ve mistik öğeler içeren parçalar da yer alıyor. Albümde yer alan "Yanıma Gel" parçası; Silent Hill-2 video oyununun soundtrack'indeki "Promise" isimli enstürmantel parçanın üzerine Türkçe söz yazılmış cover versiyonu olarak ilgi çekici.

"Cehennem" albümünün oldukça dikkat çeken kapak resmi ise Amerika'da ünlü bir grafik tasarımcı tarafından özel olarak tasarlandı.

Aynı anda hem Türkçe, hem İngilizce parçaya klip çekildi!

Element gurubunun ilk klibi "Cehennem" ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan "Neverland" adlı şarkılara Talip Karamahmutoğlu ve Yağmur Ajans yönetmenliğinde klip çekildi. Klip çekiminde mekan olarak Şile'nin antik tiyatrosu, kalesi ve lunaparkı, Balans ve Beyoğlu kullanıldı.

Yaşadığımız dünyanın savaşlar ve politikacılar tarafından tam bir cehenneme çevrildiği fikrinden yola çıkarak yazılan senaryo, arşivlerde bulunan savaş ve liderlerin görüntüleriyle pekiştirilerek sorgulayıcı ama tarafsız bir klip oluşturdu.

İş temposunun önüne geçemediği müzik tutkusu...

ELEMENT'in müziğe yıllarını vermiş olan üyeleri aynı zamanda ticari sektörün önde gelen firmalarında yönetici pozisyonlarında çalışıyorlar. Buna rağmen, yoğun iş temposundan vakit yaratarak disiplinli bir şekilde kendilerine ait stüdyolarında provalara ve albüm çalışmalarına devam etmekteler...