Menü
Yeni Albüm : Kerem Bayar: "Yok Benzeri"
16 Temmuz 2007 Pazartesi - 13:20 GMT
Kerem Bayar

Kerem Bayar yıllardır içinde biriktirdiği şarkılarını "Yok Benzeri" adlı ilk albümü ile müzikseverlerle paylaşıyor. KRM Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümdeki tüm şarkıların sözleri ve müzikleri Bayar'ın kendisine ait.

"Hem çok değişik ve benzeri olmayan bir albüm olduğuna inandığım, hem de albümümden bir şarkı olduğu için bu çalışmama "Yok Benzeri" adını verdim" diyen Kerem Bayar aslında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu yani iktisatçı... Ama o diplomalı mesleğinden çok gönül sesine önem vermiş ve de uzun yıllar Yurdaer Doğulu Sanat Merkezi'nden aldığı şan, solfej ve müzik derslerinin ürününü ve 4.5 oktavlık sesini bir albümle gözler önüne sermek istemiş.

İlk klibini de albüme adını veren söz ve müziği kendisine, aranjesi ise Ceyhun Çelikten'e ait olan "Yok Benzeri" adlı parçaya çekmiş. 26 saat süren ve 100 kişilik bir ekible Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde çekilen klibin yönetmenliğini Tülay İbak yapmış.

Kerem Bayar'ın albümünde yer alan şarkıların adları ise şunlar: Yok Benzeri, Aşığın Hatrı, Aşk Elinden, Egoist, Yüreğim Ellerinde, Tafra, Afet-i Devran, Yalan, Oyuna Gelmem, Sensizliğe Dair.