Menü
Müzik Haberleri : Berkay: "Tırnakların kopsa, dişlerinle tutunmaya çalışacaksın!"
17 Kasım 2022 Perşembe - 16:43 GMT
Berkay

Ünlü iletişimci Özgür Aras'ın sunumuyla gerçekleşen, kralmuzik.com.tr'de, iTunes ve Spotify Podcast platformlarında ve Kral Pop Radyo'da yayınlanan "Özgür Aras'la Baş Başa"nın bu haftaki konuğu uzun yıllar beraber çalışan Berkay oldu.

İşte Berkay'dan özel açıklamalar:

"İşimi severek yaptığım için oradaki mutluluğun ve huzurun, yıllardır aynı ekiple çalışmanın verdiği güven işi büyütüyor. O da insanlara bu şekilde yansıyor olabilir."

"Bir arkadaşımın doğum gününe gitar çalıp, şarkı söyleyen bir iki arkadaşımız vardı. Onlar çalıp söyleyince bende onlara eşlik ettim. Ben eşlik edince onlarda çok şaşırdı. Sonra onlarla şarkı söylemeye başladım. Bu şekilde başladım. Sonra ben gitar çalmayı öğrendim ve şarkı söylemeye başladım ve bu şekilde ilerledi. Ben bu işin eğitimide aldım. İki konservatuar kazandım ama o zamanki maddi imkanlardan okullarımı bitiremedim. O dönem okula ayıracağım zaman bana lükstü çünkü para kazanmak zorundaydım. Zaten okulda okumak içinde para kazanmak zorundaydım. Bunu birlikte denedim ama biraz zorlandım."

"Çok fazla zorluklar çektim. Üniversiteyi kazandığım yıllarda 3 kişi aynı evde kalıyorduk ama kirayı ödeyemiyorduk. Çok yoklukta çektim. Tezgahtarlık, yaptım, sokakta gazete de sattım. Yapmadığım iş kalmadı. 4 yıl boyunca her hafta İstanbul’a gelebilmek adına bu tarz işler yapıp, para biriktirip İstanbula’a gidip 1 gün kalabiliyordum. Çünkü param buna yetiyordu. 4 yılım böyle zor geçti."

Tırnakların kopsa, dişlerinle tutunmaya çalışacaksın!

"Hedefine yapışacaksın, kitleneceksin asla bırakmayacaksın. Tırnaklarım kopsa, dişlerinle tutunmaya çalışacaksın. Bir şekilde bırakmayacaksın. Muhakkak istediğin şeyin peşinden koşmalı ve fedakarlık yapmak zorundasın. Benim tek söyleyeceğim şey kendilerini eğitmeleri ve hedeflerine kitlenmeleridir."

Şükretmekle ilgili çok dövmem var!

Vücudunda 50 dövmesi olan ve dövmelerinin hepsinin bir anlamı olduğunu söyleyen Berkay; "Hayatımda sevdiğim şeyler var orda... Kızlarımın ilk doğduğu gün ki ayak izleri gibi eşimin adı gibi ailemin adı gibi... Ama ana tema bunların dışında şükretmekle ilgili çok dövmem var. Çünkü benim hayat mottomda şükretmek var." dedi.

"Günümüzde iyi müzik yapılıyor mu?" sorusuna ise Berkay, sektörde şu anda yüzde yirmilik kısmın iyi müzik yaptığını fakat yüzde seksenlik kısmın ise çok kötü müzik yaptığını söyledi.

"Popüler kültürün dayattığı müzik tarzları var. Aralarında çok iyileride var. Ama bu yüzde yirmilik bir bölüm. Diğerleri ise çok kötü. Çünkü ortada bir müzik yok. Umarım bu dönemde geçecektir."

Ben zor bir adamım!

"Çok titizimdir o yüzden de çok zorumdur. Çünkü iş saati iş ve işin olması gerektiği koşullarda işi severim ve titizimdir. Bu mükemmeliyetçilik beni yoruyor ve keşke bir tane daha benden olsa diyorum."

Berkay, eşi Özlem Ada Şahin'in ve kızlarının kendisini nasıl değiştirdiklerini programda şu sözlerle anlattı; "Çok daha sakin ve çok daha mantıklı bir adam oldum. Eskiden daha deli doluydum. Ben çok şanslıyım kızlarım bana düşkün. Çok mutluyum. Kız babası olmak zor mu ama bilmiyorum ilerleyen dönemlerde göreceğiz" dedi.

Ben lüks düşkünü değilim!
25 yıldır kendi paramı kendim kazanıyorum!

Berkay, hakkında lüks düşkünü tarzından çıkan haberlere de açıklık getirdi: "Hayır değilim ama yaklaşık 22 yıldır kendi parasını kendi kazanan kendi evinin kirasını kendi ödeyen sevdiklerine ailesine yardım eden birinin çok çalışarak çok fedakarlık yaparak elde ettiği parayı da dilediği gibi harcamaya hakkı var. Dolayısıyla istediğini giyip, istediğimi takmak, istediğim arabaya binmek benim özgürlük alanım." dedi.

Güç zehirlenmesi yaşıyorlar!

Berkay sektörde çok yakın arkadaşının olmamasının sebeplerini de anlattı: "Aslında çok kişiyle görüşüyorum ama belirli kişilerin bir dönem sonra güç zehirlenmesi yaşadığını düşünüyorum. Çok sevdiğim arkadaşlarım var. Ama genelinde kendim görüşmeyi tercih etmediğim bir kitle var."

Yeni şarkılar Aralık ve Şubat'ta!

Hazırda bekleyen çok şarkısının olduğunu söyleyen Berkay, bunun için doğru zamanı beklediğini söyledi. Berkay, Aralık ve Şubat ayında yeni şarkılarından iki tanesini sevenleriyle buluşturmayı planladığınının müjdesini verdi.