Menü
Yeni Albüm : Gülay Eralp suskunluğunu bozdu!
09 Kasım 2007 Cuma - 14:25 GMT
Gülay Eralp

Gülay Eralp 10 yıllık suskunluğunu bozdu ve yepyeni şarkıları ile tekrar müzik dünyasına merhaba dedi. Bir zamanlar davulu ile yaptığı şov ile adından çok söz ettiren Gülay Eralp'e aslında gece hayatı müdavimleri hiç de uzak değil. 1996 yılında en son albümünü yapmış olan Gülay Eralp sahnelerden hiç de uzak durmadı. Yalnızca albüm çıkartmadı. Nedeni ise, şarkıların değil, sözlerin savaştığı bu ortamda olmak istemedi. Ve aradan geçen bu 10 yılda kendisine sorulan "Neden"lerden sıyrılıp bomba gibi bir albüm hazırladı.

Usta isimlerle çalıştığı bu albümde güzel şarkılar seslendiren Gülay Eralp, şarkıların sustuğu sözlerin yer aldığı bu ortamda bomba etkisi yaratacak gibi. Duruşu, sesi, söyleyecek sözleri ile müzik dünyasında yeniden doğuşunu kutlayacak olan Gülay Eralp'in hayatında bilinmeyen gizli kalmışlar da aralanacak. Ama öyle ailevi dramlar değil bunlar. Bunlar, şarkı söylemek adına verilen mücadelelerde dost saydıklarından gördüğü üzücü hareketler.

Gülay Eralp küsmedi, kaçmadı, yılmadı. Şimdi o daha donanımlı, daha bilgili, daha tecrübeli olarak geliyor. Müzik dünyasında yaşanan karmaşadan çok sıkıldığını söyleyen Gülay Eralp, "İnsanlar çok boşuna konuşuyor. Tek dertleri şarkı söylemek olması gerekirken yalnızca kavga ediyorlar. Çok yazık. Ama ben 2.5 kişiyle savaşmaya geliyorum. Onlara kavga etmek değil, şarkı söylemek nasıl oluyor onu göstereceğim" diyerek müzik dünyasında sürekli tartışan birçok isme gönderme yapıyor. Şarkılarıyla donanmış, görüntüsüyle kuşanmış olarak geliyor Gülay Eralp. "Savaşmam, soyunmam, kavga etmem" diyen Gülay Eralp, "Ben tarzımı asla bozmam. Ben şimdi 10 yıl aradan sonra albüm çıkartıyorum diye kendim olmayan bir duruş sergilemem. Soyunmadım, bundan sonra da soyunmayacağım, kavga etmedim bu saatten sonra da etmem ve hiç savaşmak nedir bilmem bilmeyeceğim. Ve ben bir nebze olarak bunları yapmadan da bir yerlere gelinebileceğini insanlara göstermek istiyorum ki yapabilirim" diyerek meydan okuyor.

Yönetmenliğini Mümin Sesler, Uğur Kirik ve Bayülgen Mümin Sesler'in aranjesini yaptığı albümde 12 şarkı yer alıyor. Hakkı Yalçın, Gökhan Tepe, Kadir Tapucu, Faruk Paker, Sertaç Ekiz, Asude Deringöl, Serkan Kılıç, Serhat Senselsi, Oktay Ülküsüzer'in söz bestelerinin yer aldığı albüm Esen Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak.

Menejer Özgür Aras'ın kurduğu ekip ile 10 yıl sonra müzik dünyasına dönüş yapan Gülay Eralp'ın fotoğraflarını da Lara Sayılgan çekti. Stylingini ise Hakan Oktaş hazırladı. Yepyeni görüntüsü ile 10 yıl aradan sonra sevenlerinin karşısında olan Gülay Eralp, "10 yıllık açığı çok kısa sürede kapatacağım. Çok güzel şarkılar ile geliyorum. Sandığımın içi dolu dopdolu. Onlar beni, ben onları çok özledim. Hem benim dönüşüm müzik dünyası için de çok hayırlı olacak" diye mesaj verdi.

Parça listesi:

01.Benim Sevdam (Söz : Gökhan Tepe Müzik : Hakkı Yalçın)
02.Dinle (Söz : Kadir Tapucu Müzik : Oktay Ülkügüner)
03.Hesap Ver (Söz & Müzik : Serkan Kılıç)
04.Masmavi (Söz & Müzik : Sertaç Ekiz)
05.Kıyamet (Söz & Müzik : Sertaç Ekiz)
06.Utanmıyorum (İstanbul Şahidim) (Söz & Müzik : Sertaç Ekiz)
07.Mutlu Son (Söz & Müzik : Serhat Şensesli)
08.Özür Dilerim (Söz & Müzik : Asude Deringöl)
09.Seni Kırdıysam Eğer (Söz & Müzik : Faruk Paker)
10.Utanmıyorum (İstanbul Şahidim)- Remix
11.Benim Sevdam(Remix)
12.Dinle(Remix)