Menü
Yeni Albüm : Elif Turan: "Büyüt İstersen"
16 Kasım 2007 Cuma - 14:47 GMT
Elif Turan

Elif Turan, Serdar Ortaç ve Erol Köse destekli ilk albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Hande Yener'in, Serdar Ortaç şarkılarını eleştirip, piyasa şarkısı anlamındaki "bakkal" yakıştırmasını yapıp, kendi tarzını "elektro" olarak tanımlamasından sonra tam ortam yatışmışken, Serdar Ortaç'ın "Büyüt İstersen" şarkısı elektronik dance soundu ile aranje edilerek gündeme bomba gibi düştü. Bu yeni, Dance Pop türü 2007 sonbaharına damgasını vuracak...

Buradaki en önemli konu bu şarkıyı okuyacak solisti, zira Hande Yener ve Bengü'nün prodüktörü Erol Köse öyle bir yeni solist bulmuştu ki var olan herkese sesi, fiziği, gençliği, dansı ve en önemlisi müzikal birikimiyle kafa tutabilecek kapasitedeydi. Zira Elif Turan isimli bu solist 23 yaşında genç ama deneyimli bir JAZZ SOLİSTİYDİ. Evet asıl bomba şok burada yatıyordu. 5 yaşından beri piyano çalan, keman virtüözü olan İzmir Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Major Performance bölümünü bitirip yıllarca Nüket Ruacan, Randy, Esen, Rickford gibi hocalar eşliğinde jazz çalışmış, bir çok jazz festivali ve Nardiz Jazz Club'ta sahne almış olan bu genç üstün yetenek SERDAR ORTAÇ- EROL KÖSE ikilsinin elinde yeni sound ve harika dans kareografileriyle beraber bir pop stara dönüştürülmüştür. Sektörün %90'nı nota bile bilmezken aranan tüm özellikleri kendinde barındıran bu genç ve bir o kadar güzel, sexy solist Elif Turan, donanımlarıyla herkesin uykusunu kaçıracağa benziyor.

İlk çıkış şarkısı "Büyüt İstersen" için 2 ay boyunca 16 dansçı ile full dance kareografi çalışan Elif Turan dance konusunda da iddialı. 5 dilde ana dili gibi konuşup şarkı söyleyen, piyano, keman ve davulu hocalık mertebesinde çalabilen bu solist, artık yepyeni bir star olacaktır. Klip, Emre Ergani'nin sahip olduğu Blackk Disco'da 35 mm sinema kamerasıyla yönetmen Kubilay Kasap tarafından çekildi. Klipte ayrıca VSG stüdyolarında hazırlanmış üç boyutlu (3D) küp animasyonları kullanıldı. Klip bu hafta Türkiye müzik televizyonları ve MTV Europe'da yayınlanacaktır. Bu sanatçının da vizyona girmesiyle zaten HANDE - BENGÜ rekabetinde arada kalan Erol Köse ve Serdar Ortaç'ın daha da elektrikli rekabetlere şahit olacağı ama bunun da zaten sektörün büyümesi için gerekli olduğu aşikardır. Erol Köse iddiasını koyarken polemiklerden sıkılan ve istemeyen Serdar Ortaç "susalım işimize bakalım" diyerek üretime önem veriyor.