Işın Karaca & Sefa Cheshmberah “Helal Değil”

Işın Karaca ve Sefa Cheshmberah, çok sevilen “Sevmekten Anladığım” düetinin ardından yeniden bir araya gelerek “Helal Değil” adlı projeyi müzikseverlerin beğenisine sundu. Sözü Sefa Cheshmberah’a, müziği İsmet Taşçeşme’ye ait “Helal Değil”in düzenlemesine Can Yapıcıoğlu imza attı.

Her şarkısı klasikler listesine giren, Türkiye’nin en önemli kadın vokallerinden Işın Karaca ile başarılı çıkış grafiğiyle dikkat çeken Sefa Cheshmberah, 2017 yılında “Sevmekten Anladığım” şarkısında buluşmuş müzikseverlerin çok sevdiği düet listelerde zirveye ulaşmıştı. İki sanatçı yıllar sonra yeni bir düet çalışması için bir araya geldi. Sağlık sorunları nedeniyle yaşadığı zor günleri müzikle aştığını ifade eden Işın Karaca, yeniden birlikte stüdyoya girdiği Sefa Cheshmberah ile “Helal Değil” şarkısını seslendirdi. Karaca’nın usta şan teknikleriyle süslediği şarkı, tamamen akustik olarak kayıt edildi.

Dinleyenlere istemsizce dans ettirecek olan şarkı, Işın Karaca Production tarafından dijital müzik platformlarında yayınlandı. Işın Karaca uzun süredir çalışmalarına devam ettiği “The Best Of-In Symphonic” adlı proje albümünü de yakında sevenleriyle buluşturacak.

Işın Karaca (feat. Sefa Cheshmberah) – Helal Değil

Kalbim kırık dans ediyorum
Sokak ortasında bir deli
Sanki kimse yokmuş gibi
Yüzümdeki ifadeyle

Gözyaşlarımı izliyorlar
Damla damla gözlerimden
Ne kalpsizsin bilmiyorlar
Söylemedim hiç kimseye

Sen beni her kötü anda
Harcadın her fırsatta
Sana haklarım helal değil

Sen beni başkalarıyla
Sakın ha karıştırma
Ödeşmek adetim değil

Söz: Sefa Cheshmberah
Müzik: İsmet Taşçeşme