Işın Karaca “The Best In Symphonic”

Işın Karaca’nın düzenlemeleri ve müzik direktörlüğü Can Yapıcıoğlu’na ait “The Best In Symphonic” isimli yeni albümü 13 Ekim’de tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Türkiye’nin en güçlü kadın vokallerinden Işın Karaca, 23 yıllık ve 11 albümlük kariyerini gerçek, steril müziğin bütünleşmiş “The Best In Symphonic” albümü ile taçlandırıyor!

Dünden bugüne Işın Karaca’nın taşıdığı ve ülkemizde, tüm listeleri zorlayan hit şarkılarının senfonik düzenleme ve kayıtları tek cümle ile “nefes kesici”. Işın Karaca ve Can Yapıcıoğlu bu albüm için tam üç yıl boyunca çalıştı.

Yeniden moda olmaya başlayan senfonik konserlerin sevinçi tarif edilmez ve fakat bu albüm ile konser konseptlerin arasındaki en büyük fark aranjmanların dünya standartlarına göre yazılım ve çalımı. Bu albümde Türkiye’nin en önemli müzisyenleri yer aldı. Aynı zamanda yazılan 14 şarkının tüm nota partisyonları, klasik müzik, jazz, big band ve pop türlerin öğrenci ve dinleyicilerine ışık gösteren bir yol hikayesi olacaktır.

Işın Karaca ülkemizde ilk kez bu denli kapsamlı bir pop/senfonik albümü hazırlandı. Tıpkı Sting, Chris Botti, George Benson ve George Micheal gibi ölümsüz müzisyenlerin yolunda yürümek büyük bir vizyon ve özveri gerektirdi.

Işın Karaca, şimdiden önümüzdeki bir yıl boyunca hem ülkemizde hem de yurt dışında bulunan senfoni orkestraları ile birlikte konser vermek için turne programına başladı.