Kadife’den yeni single “Kara Sevda”

Ankara çıkışlı pop – rock gruplarından Kadife’nin, altı ay aranın ardından yayınladığı yeni single’ı “Kara Sevda” TMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı! Söz ve müziği grubun vokalisti Anıl Kartal’a, düzenlemesi ve mix’i Volkan Yırtıcı’ya, mastering’i Çağlar Türkmen’e ait “Kara Sevda”, dokunaklı ve naif tınısıyla müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Kadife’nin altı ay aranın ardından yayınladığı yeni single’ı “Kara Sevda”nın klibi, Gökhan Palas yönetmenliğinde 10 kişilik ekiple, yaklaşık bir ayda tamamlandı. Stop motion tekniğiyle çekilen klipte, Pamuk Prenses’e aşık olan cücenin, umutsuz aşk hikayesi anlatılıyor. Kukla ve set tasarımcısı Şirin Doğan’ın tasarladığı kuklalar kağıt hamurundan, mekanlar ise, kil, kağıt ve tel kullanılarak hazırlandı. Grup üyeleri ise, greenbox’ta çekilerek, stop motion’a eklendi.

Grubun fotoğrafları, Ersen Uçak imzalı. Detay Müzik adlı stüdyoda kaydedilen parçada, yaylılar İstanbul Strings, diğer enstrümanlar grup üyeleri tarafından çalındı. Anıl Kartal, Oya Özalp Kartal ve Mine Özalp back vokallerde yer aldı.