Kerimcan Durmaz’dan yeni şarkı “KMN”

Kerimcan Durmaz’ın yeni şarkısı “KMN” dijital platformlarda yerini aldı. Sözleri Yase ve Kerimcan Durmaz’a ait olan şarkının aranjesinde ise Aerro imzası var. Kerimcan Durmaz 2020 yılında “Peşimde” adlı şarkısıyla, 2021 yılında da “Vida Loca” adlı şarkısıyla da milyonlarca izleyiciye ulaşarak rekor kırmıştı.

ABD’li dünya yıldızlarına eşlik eden ünlü dansçılar ve koreograf, klip için özel olarak Amerka’dan geldi. Stylingler göz kamaştırırken, Kerimcan Durmaz ve dansçıların kıyafetleri her sahne için ayrı olarak tasarlandı ve dikildi. Sahnelerde ayrı olarak Ateş, Su, Toprak ve Hava objelerinin öne çıktığı, evrenin varoluşundaki dört element klibin alt metninde yer alıyor. Türkiye’de ilk 81 metrekarelik dev led ekran tavandan taban desteksiz asılırken, led küp, 34 metrekarelik tek taraf yansımalı cam küp, 10 ton kumun kullanıldığı çöl ambiyansı, bir tona yakın kullanılan Likit Petrol Gazı ve 10 ton su ile oluşturulan yapay deniz, klibi eşsiz kılan en önemli detaylar arasındaki yerini aldı.

“KMN” adlı şarkısının klip çekim hazırlıkları 2 ay öncesinde başlarken, 140 kişinin emek verdiği klip Ekim ayının başında çekildi. Klibin yönetmen koltuğunda Vida Loca’nın da yönetmenliğini yapan Ramazan Arslankaya, görüntü yönetmeni ise Veli Kuzlu. Arslankaya’nın yönetimindeki ekip 3 gün öncesinden stüdyo da hazırlıkları tamamlarken, Kerimcan Durmaz 18 saat boyunca kamera karşısında performans sergiledi.

Kerimcan Durmaz hiçbir masraftan kaçınmadan çektiği klibi için, “Hayranlarıma sanatımla teşekkür ediyorum derken; sevenlerim beni zirveye taşıdı ve bence kesinlikle bu görsel showu izlemeyi hak ediyorlar.. Sosyal medya fenomeni olarak başlayan yolculuğum dünya çapında yaptığım projelerle, İnsanlara farklı bir pencereden bakmayı, taşlaşmış kalıplardan çıkmayı, kendi karakterimi ve vizyonumu gösterdiğim başarılı işlerle devam ediyor olacak. Çünkü hayranlarımın benden beklentilerini karşılayacak potansiyeli kendimde görüyorum ve her zaman kendimi zorlayarak yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Başarıyı hak etmek için çok çalışmak gerekir ve ben de en iyi sonucu alabilmek için gerçekten çok çalışıyorum ve yaptığım üç işte de, Türkiye’de istenildiğinde, emek verildiğinde ortaya çıkan sonuçların nasıl olduğunu net bir şekilde göz önüne seriyor. Ama son şarkım KMN ve muhteşem klibi.. benim için hem şimdiye kadar yaptığım şarkı ve kliplerimin arasında nirvanada! Umarım sizde beğenirsiniz.. Bence tüm ekip büyük bir alkışı hakediyor. İyi seyirler” diye ekledi.