Melike Cem “Düşler Büyür”

Hayatın her notasına aşık olan Melike Cem, 6 şarkıdan oluşan “Düşler Büyür” adlı ilk projesiyle müzik dünyasına merhaba dedi. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkıların aranjesini Emre Şen yaptı.

İlk olarak “İçimde Yangınlar” adlı şarkısını kliplendiren sanatçı, Cem Yolyapan yönetmenliğinde Büyükçekme Gölü ve çevresindeki doğayla baş başa olan yerlerde kamera karşısına geçti. Ayrıca, Çatalca’da bir ay çiçeği tarlasında huzur dolu görüntüler çekildi. Klip çekiminde 4K drone da kullanıldı ve ortaya doğanın eşsiz güzelliğinin gösteren ve sanatçının performansının öne çıktığı bir klip çıkmış oldu.

“Düşler Büyür” adlı ilk Melike Cem albümü ve çekilen ilk klibi “İçimde Yangınlar”, DistroKid platformu üzerinden youtube ve tüm dijital platformlarda yayında.

Melike Cem Hakkında

Müzik eğitimini ilk olarak lise yıllarında almaya başladı ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Müzik, Oyun & Deneme topluluğunda hem müzik hem de dans ve tiyatro eğitimi aldı. Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Cihangir Actor Studio’da oyunculuk, şan ve dans eğitimlerine devam etti. Bir süre reklam filmleri, dizi ve sinema filmlerinde rol alan Melike Cem, daha sonra yeniden şan ve piyano dersleri alarak müzik kariyerine yoğunlaştı. Müzik dışında spritüel konularla da ilgilenen sanatçı, Urban Shamans Academy’de Şamanizm eğitimi de aldı.