Melis Aydın & Onur Ballı “Üzüldüm”

Akustik kayıtları ile dikkat çeken, çocukluğundan bu yana yaşadığı Londra’da tüm eğitimini oyunculuk üzerine alan ve müzik yeteneğini her zaman sinema ile birleştirmek isteyen Melis Aydın, kendi şarkılarını görücüye çıkarıyor. Söz yazarı ve besteci yönüyle dikkat çeken genç müzisyen, üstünde uzun süredir çalıştığı ve 9 şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümünün kayıtlarını tamamladı.

Melis Aydın yeni albümünün habercisi olarak geçtiğimiz ay yayınladığı “Günler Yalnız”ın ardında sıra ikinci teklisi “Üzüldüm”ü DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşturdu. “Üzüldüm”ün sürprizi ise Melis Aydın ve Onur Ballı düeti oldu. Söz ve bestesi Onur Ballı ve Emre Şakar”a ait olan şarkının dikkat çeken besk pop soundundaki düzenlemesi Özkan Meydan ve Alican Özbuğutu imzası taşıyor.

İnsan ilişkilerindeki sonuçsuz çabalar ve hayal kırıklığını anlatan “Üzüldüm”ün video klibi için Melis Aydın Londra’dan, Onur Ballı ise Antalya’dan İstanbul’a gelerek İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. Bütünlük içinde hazırlanan albümde yer alan tüm şarkıların videoları da aynı konseptte özel olarak hazırlanan bir platoda çekildi.

Londra’da doğup büyüyen Melis Aydın, uzun yıllar oyunculuk eğitimi aldıktan sonra müziğe olan tutkusunun peşinden giderek kendi şarkılarını yazmaya başladı. Stüdyosunu kurup ilk kayıtlarını yayınladıktan sonra DokuzSekiz Müzik’in Youtube projesi olan SiyahBeyaz Akustik’te seslendirdiği cover şarkılar ve Kanal D’de yayınlanan Zalim İstanbul dizisinde Cemre karakterinin okuduğu şarkıları seslendirmesi ile büyük beğeni toplayan sanatçı, akabinde söz ve müziği kendisine ait olan şarkılarını yayınladı. “Sensiz Uyandım”, “Geride Kalanlar Var” ve “Kalbimi Taş Edicen” gibi beğeni toplayan single’ları ve ilk albümü “Bize Dair” ile söz yazarı, besteci yönüyle dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl “Karanlığı Ben Seçtim”i yayınlayan sanatçı yeni albümünün müjdesi ile 2024 çalışmalarını duyurdu.

Melis Aydın & Onur Ballı – Üzüldüm

Bana kör mü oldun ?
Üzüldüm
Artık gör rüyalarda
Son kez öldüm gömüldüm
Yas tutarsın güyalarla
Seni kendime dost bilirdim
Yoksun artık dünyalar var
Son dördündüm, öyle güldüm
Var git artık diyarlarca

Var git, elimde kitap
Direndim hep ah
Düzelmedim tarif aradım
Yüzümdeki derde eşit değilim
Ölüm ne ki yara gibiyim
Sar, gitme be kal
Desem de yanlışa düşmem güzelim
İlle de kalbim atacak
Korkum dağ gibi olacak
Yalanı bilip ölüm emrine ağla
Sana göre nefs-i müdafa
Geceleri gel de bi’ ara
Düşelim seviyene sen de mum ara

Söz – Müzik: Onur Ballı, Emre Şakar