Melisa Uzunarslan “Sokak Ağlanacak Yer Değil Mi?”

Geçtiğimiz yılı Mazhar Alanson ile yaptığı iki başarılı çalışma “Vicdansız Adam” ve “Aşkı Öldürdük” teklileri ile kapatan Melisa Uzunarslan, 2023 baharına söz ve müziği kendisine ait olan “Sokak Ağlanacak Yer Değil Mi? ile merhaba diyor.

Bestecilik, söz yazarlığı, aranjörlük, kemancılığı ve çaldığı bir çok enstrümanın yanında şarkıcılık, yönetmenlik gibi yetenekleri ile de göze çarpan yetenekli sanatçı şimdi de yapımcı kimliği ile karşımıza çıkıyor. Uzunarslan yeni çalışmasını kendi plak şirketi MDU Yapım etiketiyle yayınlayacak. Uzunarslan, yapımcı kimliği ile farklı türlerden önemli müzisyenlerin de eserlerini yayınlama heyecanı duyuyor.

Şarkının düzenlemesi Nurkan Renda, klibin yönetmenliğini Gürol Beşer, fotoğrafları Mehmet Hakyemez, kapak çalışması İlke Ekbul, kostümleri ise Tanju Babacan imzalı.

Şarkının hikayesi hepimizde kolektif olarak yaşanan mutsuzluk, kaygı bazen de depresyona kadar giden ruh sağlığı sıkıntılarına dikkat çekme isteğinden doğdu. Hem “kendinden vazgeçme” hem de “özgürce istediğin yerde ağla, korkma” mesajlarını veren parça çağımızın problemlerine parmak basıyor. “Sokak Ağlanacak Yer Değil Mi”, Uzunarslan’ın daha önce yayınladığı müziklerine göre daha elektronik bir alt yapıya sahip olmasıyla da farklı bir yerde duruyor.

“Sokak Ağlanacak Yer Değil Mi?” 5 Mayıs 2023’’te MDU YAPIM etiketi Videomite dağıtımı ile tüm dijital platformlarda yayında!