Onur Güven Röportajı!

Söz ve müziği Emre Saltık’a, düzenlemesi Ömercan Özüaydın’a ait olan “Beni Yorma” adlı romantik şarkısını dinleyici ile buluşturan Onur Güven, yazarımız Mine Ayman’ın sorularını yanıtladı.

Onur Güven müzik yolculuğuna nasıl başladı ve single çıkarmadan önce neler yaptı?

Müzik yolculuğum aslında çocukken enstrümanlara ilgi duymamla başladı. Hep oyuncak yerine enstrüman isterdim. Devamında ise üniversitenin ilk yılında şan eğitimi almamla birlikte farklı bir boyuta geçti ve sahne almaya başladım. Single öncesi ise bir çok mekanda sahne yaparak müzik hayatıma devam ettim.

Şarkılarını yayınlamaya nasıl karar verdin? Daha önce yayınlanan şarkılarından bahseder misin?

Artık bir yerden sonra single çıkarmam gerektiğine karar verdim, işi daha profesyonel bir boyuta taşımalıydım. Bu noktada sıra şarkı seçmeye gelmişti, orada da bu hamleyi kendi şarkımla yaptım. Aslında çok hızlı ve anlık karar verdim şarkıya. İlk yayınlanan şarkım “Yaklaş”ın sözleri ve müziği de bana ait. Yaklaş arzulu ve tutkulu bir şarkıdır, ben de sevdiğim şeylere karşı böyleyim. Burada şarkı sahibini yansıtıyor diyebiliriz.

Yeni şarkın “Beni Yorma”da kimlerle çalıştın ve şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Şarkının sözü ve müziği sevgili Emre Saltık’a ait. Aranjesini ve prodüktörlüğünü ise Ömercan Özüaydın yaptı. Yaylılarda Onur Nar, trompette Atakan Gözetlik, back vokalde Ceren Atakurt ve mix-mastering’de ise Aliş Kaygusuz var. Çok güzel bir ekiple çalıştım açıkçası. Şarkıyı ben ilk Emre’nin evinde ve bilgisayarında dinledim, o an dedim ki bu şarkıyı ben söylemeliyim. Aslında başkası için ayırmıştı, uzun bir süre bekledim, şarkı hala kullanılmayınca bu şarkıyı artık ben alıyorum dedim ve aldım.

“Beni Yorma” ile ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsun?

En çok duyduğum cümle “Ağzımıza dolandı” oluyor. Bu açıkçası en çok istediğimiz şey, bizi çok mutlu ediyor. Henüz hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım, hem klip hem de şarkı çok sevildi.

Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve yönetmenliğini kim yaptı?

Klibin yönetmenliğini Bora Baş, sanat yönetmenliğini ise sevgili Burcu Aslan yaptı. Biz klibi Burcu ile tasarladık, en başından beri birlikte düşünüp karar verdik. Bora da bu fikirleri kendi kafasındakilerle birleştirip güzel bir klipçıkardı ortaya. Klipteki desteği için Burcu’ya özellikle teşekkür etmem lazım.

Kendi müzik tarzını nasıl tanımlarsın?

Ben tam bir pop müzik aşığıyım. Aslına bakarsak o an hoşuma giden her şeyi dinleyen biriyim, ama iş söylemeye gelince popçuyum. Karakter olarak da eğlenceli ve pozitif olduğum için müzik tarzımı da bu kelimelerle tanımlıyorum.

Bundan sonra yayınlamayı düşündüğün başka şarkılar var mı? Sıradaki şarkı nasıl olacak ve ne zaman çıkacak?

Bundan sonra tabii ki yeni şarkılar gelecek, sürekli üretim halindeyiz. İlk iki şarkım hareketli şarkılar değildi, sanırım sıradaki şarkıda biraz daha eğlendireceğim. Net tarih şu an veremem ama arayı çok uzatmayı düşünmediğimi söyleyebilirim.

Sahne çalışmaların devam ediyor, bu yaz için nasıl bir planın var?

Sahne görüşmelerimiz devam ediyor. Tabii ki talepler var ancak artık hayatımın biraz da alınacak işleri doğru seçmem gerektiği bir dönemindeyim. O yüzden en doğru olanı yapıp öyle ilerlemeye çalışıyoruz. Bu yazı sahnelerle ve yeni şarkı çalışmasıyla geçirmeyi planlıyorum. Umuyorum ki yakında yeni bir şarkıyla daha görüşeceğiz.

Röportaj: Mine Ayman