OnurMine “Gel”

İlk şarkıları “Çay Kahve” ile güzel bir kitleye ulaşan OnurMine çifti yeni şarkıları “Gel” ile müzikal yolculuklarına kaldıkları yerden devam ediyorlar…

Mine Oktar Günay

İkilinin bayan vokali Mine Oktar Günay 9 Ocak 1989’da İzmir’de dünyaya geldi. Eğitim hayatı boyunca çeşitli koro ve ses yarışmalarında korist ve solist olarak görev alan Mine Oktar Günay üniversite eğitimini 2010 yılında Celal Bayar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında da çeşitli etkinlik ve programlarda sahne alan Mine Oktar Günay 2005 yılında tanıştığı Onur Günay ile 2011 yılında evlenerek bu evliliği 2013 yılında dünyaya gelen kızları ile taçlandırdı.

Neredeyse yazı yazmaya başladığı günden beri söz yazıp beste yapan Mine Oktar Günay 2005 yılından beri de eşi Onur Günay ile beraber edebiyat ve müziği birleştirerek pek çok esere imza attı. Yıllardır biriktirdikleri şarkılarını 2 sene önce eşi Onur Günay ile birlikte profesyonel şekilde yaptıkları çalışmalarla sanat dünyasına ve tüm sevenlerine duyurmaya başladı.

Onur Günay

İkilinin erkek vokal ve gitaristi Onur Günay 11 Nisan 1984’te Manisa’da doğdu. Küçük yaşta İzmir’e yerleşen Onur Günay 11 yaşında çeşitli enstrüman eğitimleri alarak müzik çalışmalarına başladı. Onur Günay 2002 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarına giriş yaptı. Öğrenimi sırasında ney, bağlama, gitar, piyano gibi pek çok enstrüman eğitiminin yanı sıra ses eğitimi de alan Onur Günay 2007 yılında mezun oldu. 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı.