Onurr “Artist”

Ayşe Hatun Önal ile “Güm Güm” şarkısındaki düeti, “Güm Güm”, “Çak Bir Selam”, Hadise’nin “Nerdesin Aşkım” gibi son dönemin popüler parçalarının söz ve bestesini yaratan ve daha birçok işe imza atan ONURR, bu sefer kendi performasıyla dikkatleri üzerine çekecek!

Enerji dolu ve eğlenceli tarzlarıyla yaza hızla giriş yapacak “Artist” 2015’in en çok dile dolanan şarkısı olamaya aday. Söz ve müzik Onurr ve takım arkadaşı Alper Narman’a ait olan şarkının aranjesi Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı.

Mastering çalışmaları ise Amerika, New York’ta tamamlanan şarkının klibinde şarkıcının köpeği “Herkül” oynadı. Onurr, geçtiğimiz ay düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Müzik Ödülleri töreninde “Güm Güm” şarkısı ile “En İyi Düet” ödülüne layık görüldü.

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olan Onurr, Berlin’de Güzel Sanatlar yüksek lisansı yaptıktan sonra Oxford Üniversitesi Arkeoloji Master programını tamamlamıştır. Arkeoloji alanında Uluslararası projelerde yer alan sanatçı, içerisinde Antik Yunanca da bulunan 6 dil bilmektedir.

1999 yılında Rock grubu Sakin’i kuran Onurr, grubun 2008 yılına çıkardığı “Hayat” adlı albüm ile ismini duyurmuştur. 2011 yılında grup dağıldıktan sonra Alper Narman ile takım olarak söz ve müzik besteleri yapmaya başlamıştır.