Osman Şahin “Dağıldım”

Osman Şahin “Dağıldım” isimli ilk teklisini Bayhan Müzik etiketiyle dijital platformlarda iki versiyon halinde yayınladı. Geçtiğimiz hafta ilk kez Live From Koya Fest sahnesindeki performansı ile adından söz ettiren Osman Şahin söz ve bestesi kendisine ait olan “Dağıldım”ın heyecanını yaşıyor.

Şarkının ilk versiyonunun düzenlemesinde Sabi Saltiel ve Osman Şahin yer alırken, “Dağıldım / Damar” versiyonunda ise düzenlemede Göksun Çavdar’ın imzası bulunuyor.

“Bu şarkı bana kendimle yüzleşmenin gücünü gösterdi ve yeni bir başlangıç hediye etti.”

“Dağıldım” ana temasında Türk müziği esintileri ile beraber batı sentezlerini de barındıran, tarz kalıplarının dışında ve herkesin kendinden bir parça bulabileceği samimi, makyajsız bir şarkı. “Dağıldım” Osman Şahin için şarkının isminin aksine toparlanmamin resmi ve hikayesinin başlama sebebi.

Genç müzisyen müzikseverlerle tanıştırdığı ilk şarkısı “Dağıldım”ın üretim sürecini “Çok üzgün olduğum, kendimi boşvermişliğin içinde hissettiğim bir anda çıkageldi. Önce nakaratını buldum, sonra şarkının ingilizcede verse olarak tabir edilen, müzikten nakarata kadar olan bölümlerini sindire sindire 2 hafta içerisinde yazdım. Şarkının aranjesi yaklaşık iki haftada tamamlandı. 10 yıllık müzisyenlik hayatımda ilk tamamladığım ve bana çok güzel kapıları aralayan şarkım olarak diskografimde yerini aldı. ‘Dağıldım’ın üretiminin bitişiyle beraber sanki sıralarını bekliyormuş gibi arka arkaya diğer şarkılarımı da bitirmeye başladım. Bu şarkı bana kendimle yüzleşmenin gücünü gösterdi ve yeni bir başlangıç hediye etti.” diyerek anlatıyor.

Osman Şahin “Dağıldım”ın video klibi için Mustafa Doğan yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. Şahin, sahnede şarkısını söylerken kendisine dansçı ve oyuncu Buket Polat performansı ile eşlik etti.

Osman Şahin müzik dünyasından isimlerin de ilgisini çekti. Şahin yeni sezonda kendi yayınladığı şarkılarla birlikte prodüktör ve şarkı yazarı olarak da karşımıza çıkmaya devam edecek.