Rubato’nun yeni albümü “5”

Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden, sayılı enstrümanistlerinden oluşan Rubato’nun 5. stüdyo albümü “Rubato / 5” Bayhan Müzik yapımcılığında tüm dijital mecralarda yayında.

Özer Arkun (çello/solo vokal), Göksun Çavdar (klarnet/bas klarnet/saksafon) ve Eralp Görgün (bas gitar) tarafından kurulan Rubato, grup kariyerlerinin 10. yılında 7 yeni, 3 tekrar yorumladıkları 10 şarkıdan oluşan albümleri “5”in kayıtlarını tamamladı.

Usta ve genç besteciler bu albümde!

Her albümlerinde müzikal çeşitlilikleri ile adından söz ettiren tecrübeli grup Rubato, yeni albümlerinde bu kez farklı bestecilerin şarkılarıyla müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Tan Taşçı, Adnan Fırat, Soner Han, Osman Şahin, Özer Arkun, Bora Duran’ın imza attığı yepyeni şarkıları albüm repertuarına alan Rubato, Yıldız Tilbe’den “Ummadığım Anda”, İlyas Yalçıntaş’tan “İçimdeki Duman” ve efsane şarkı “Kadınım”ı ise tekrar yorumladı. “5”de yer alan tüm düzenlemelere imza atan Rubato, her şarkıya yine kendi dokunuşlarını yansıttı.

Rubato “5”in açılış şarkısı söz ve bestesi Soner Han’a ait olan “Yanılmışım” oldu. Grup şarkının video klibi için de kamera karşısına geçti. Ait oldukları müzik tarzının yaratıcılarından olan grup “5” albümünde yer alan yeni bestelere ve özenle seçtikleri coverlara kattıkları yeni ruh ile farkını ortaya koyuyor. Rubato hem albümleriyle hem de konserlerinde performanslarıyla dinleyicilerinin duygularına, dertlerine, eğlencelerine yine ortak oluyor.

Rubato “5”

1- Yanılmışım (Söz – Müzik: Soner Han)
2- Sen Tükendin, Ben Tükendim (Söz – Müzik: Tan Taşçı)
3- Hikaye (Söz – Müzik: Osman Şahin)
4- Kaptırdım Gönlümü (Söz – Müzik: Soner Han)
5- İtiraf (Söz – Müzik: Özer Arkun)
6- Düşmüşüm (Söz – Müzik: Bora Duran)
7- Ummadığım Anda (Söz – Müzik: Yıldız Tilbe)
8- Unutmak (Söz – Müzik: Adnan Fırat)
9- İçimdeki Duman (Söz – Müzik: İlyas Yalçıntaş)
10- Kadınım (Söz: Mehmet Teoman / Müzik: Yves Reginald Goraguer Alain/Jean-Loup Dabadie)

Rubato – Yanılmışım

Kara sevdam gözümün önünde
Uzaklara daldı
Yüreğimde acı hatıralar
Yadigâr kaldı
Ben bu zalim hasretine
Bir türlü alışamadım
Kavgam da bitmiyor kendimle
Bir gün bile barışamadım

Öyle sessiz, öyle yalnızım ki
Sanki bir yerde yanılmışım
Öyle sessiz, öyle yalnızım ki
Sanki bir yerde yanılmışım

Söz – Müzik: Soner Han