Rubato’nun yeni projesi “Sezen Aksu Şarkıları”

Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün tarafından kurulan, kendine has tarzları ve sahne performansları ile adından söz ettiren Rubato, kariyerlerinin 5. stüdyo albümü “Rubato / Sezen Aksu Şarkıları”nı Bayhan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Müzisyenlik kariyerlerinde, sahne ve albüm kayıtlarında uzun yıllar birlikte çalıştıkları Sezen Aksu’nun şarkıları Rubato yorumu ile bir albümde toplandı. Söz ve bestesini Sezen Aksu’nun yazdığı şarkılarından bir repertuar oluşturan grup, albüm kayıtlarını büyük bir titizlikle gerçekleştirdi. Şarkıları seçerken ince eleyip sık dokuyan grup, salt bir Sezen Aksu albümü için çalıştıklarını dile getirdi.

Merakla beklenen “Sezen Aksu Şarkıları” albümlerinin açılışını geçtiğimiz yıl “Tutuklu” ile yapan Rubato, bu hafta yayınlanan albümlerinde “Gidemem”, “Tükeneceğiz”, “Yazık”, “Sorma”, “Sultanım”, “Perişanım Şimdi” ve “Gidiyorum”u yorumlayarak arşivlik bir albüme imza attı. Albümden ilk video klip Kemal Başbuğ yönetmenliğinde “Gidemem”e çekildi.