“Tan Taşçı ve Başkanlar Korosu”

Tan Taşçı, Bayhan Müzik organizasyonuyla gerçekleşen “N Kolay Harbiye Açık Hava” konserleri kapsamında 2023 yazının ilk konseri için dün gece sahnedeydi. Konserin biletleri günler öncesinden tükenirken, İstanbul ve çevre illerden gelen müzikseverler uzun kuyruklar oluşturdu.

Son iki yıldır Türkiye ve Avrupa konserleri ile seyirci rekorları kıran, Harbiye’de dengeleri altüst eden Tan Taşçı, uzun bir ön çalışma ile hazırladığı “Tan Taşçı ve Başkanlar Korosu” konseptinde sahnesini konservatuar öğrencilerinden oluşan 25 kişilik koro ile paylaşıyor. Öğrencilik yıllarında polifonik korolarda uzun süre şarkı söyleyen ve kariyerinde çok etkisi olduğunu dile getiren sanatçı, o dönemlere döndüğünü ve bunu sahnesine taşımaktan çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Yeni şarkısını ilk kez söyledi: “Herhalde”

Tan Taşçı, dün akşam ki performansında söz ve bestesi kendisine ait olan ve konserden 2 gün önce tamamladığı yeni şarkısı “Herhalde”yi “Sezonun ilk konserinde yeni yazdığım şarkımı ilk kez sizlerle paylaşmak istedim.” diyerek Harbiye’de söyledi.

Tan Taşçı ve Başkanlar Korosu sahnede 2.5 saat kalırken, gecenin finalinde Taşçı, “Güzel şeyleri tek başımıza söylüyormuşuz onu anladım, o yüzden çok sesli bir koromuz oldu artık, hep beraber, daha kalabalık, söyleyeceğiz, güzel şeyleri ne kadar kalabalık söylersek o kadar güzel şeyler olacak, daha sağlam, daha güçlü, daha çok söyleyelim, geldiğiniz için teşekkür ederim.” diyerek “Yalan” performansı ile sezonun ilk Harbiye’sini tamamladı.

Tan Taşçı – Herhalde

Bir hayale kapılmışım
Kaybolmuşum kalmışım sende
Kime gitsem, ne söylesem
Bilmem bu halde

Hiç kendimle yormam öyle,
Zorluk olmam elaleme
Umarım nazım geçer
Senin hanene

Böyle isyan etmem ben genelde
Koştum çok yoruldum tabii ben de
Aynı bakmamışsın benle bi yerde
Zaten sevmemişsin herhalde

Şimdi yerini kim dolduracak,
Kim katlanır yapacak tüm olmazlarımı
Gittiğin yeri kim bekleyecek,
Kim derdine ekleyecek yaptıklarını

Söz – Müzik: Tan Taşçı