Tan Taşçı “Zorlu Sevdam”

“Deli Mavi”, “Beyaz Sevda”, “Haktan”, “Sebebim”, “Gözü Kör Olası”, “Yalancı Ayrılık”, “Sesini Duyur” gibi sayısız hit şarkıyla müzik dünyasına unutulmaz eserler kazandıran söz yazarı Seda Akay’ın en duygusal şarkılarından “Zorlu Sevdam” bu kez Tan Taşçı yorumuyla müzikseverler ile buluştu.

Efsane şarkıların söz yazarı Seda Akay’ın arşiv niteliği taşıyan albümü birbirinden dev sanatçıların yorumuyla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Tüm sözlerini Akay’ın yazdığı Niran Ünsal, Garo Mafyan, Bülent Özdemir, Ozan Çolakoğlu, Ahmet Kaya, Burçin Birben, Cenk Taşkan, Tamer Özkan gibi usta müzisyenlerin bestelediği şarkılardan oluşan “Söz ve Seda Akay” albümü bu yaza damgasını vurmaya aday. Yirmi sanatçının yer aldığı albümün açılış şarkısı Tan Taşçı’nın yorumuyla “Zorlu Sevdam” oldu.

Tan Taşçı “Zorlu Sevdam’ın bendeki yeri çok ayrı, şarkının duygusunu çok seviyorum. Kalbimde yarattığı hislerle yorumlamaktan keyif aldım. Konserlerde de söylemeye başladık.” diyerek şarkının ve projenin kendisindeki anlamını dile getirdi.

“Zorlu Sevdam” Tan Taşçı ve Poll Production YouTube kanallarında yayında.

Tan Taşçı – Zorlu Sevdam

kar ayaza kesiyor içim üşür
vur yüreği zalimce aşka düşür
meşk nerede sevdiğim gözüm söyle
az gelir az yaşamak bana böyle

yâr yüreğinin deli bekçisiyim
sevdanın kapında nöbetteyim

kar beyazı düşüyor siyah saça
yâr adını koyuver ölüm kaça
bir iptir bedeli çek deme sakın
an gelir ödenir

her saat sesinde, gitmelerin korkusu
her günün sonunda birikir, yokluğunun tortusu

dilinden düşmüyor, kolaysa gel de al
içimden söküp aşkını
çektiysen kahrımı, helal et hakkını
zorlu sevdam hoşça kal

Söz: Seda Akay
Müzik: Niran Ünsal