Tolgay “Vay”

Tolgay’ın 9. single çalışması “Vay” Forte House ve DMC işbirliği ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

2023 yılının başlarında yine bir Sezen Aksu klasiği “Geri Dön” ile dinleyici ile buluşan Tolgay “Çalışmamız çok sevildi, bana ve mesleki hayatıma çok güzel kapılar açtı, Dinleyicim Sezen Aksu şarkılarının sahnelerimden sonra single çalışmamda da sesime, yorumuma çok yakıştığını dile getirdi.” dedi. Bu sebeplerle yeniden Sezen Aksu imzası taşıyan bir yorumlayan genç şarkıcı Tolgay “Vay” şarkısına birçok kez cover yapıldığını ancak bu tarzda daha önce hiçbir örnek olmadığını vurguladı.

Söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan şarkının düzenlemesini Serkan Akkaya, mix ve masteringini ise Aliş Kaygusuz üstlendi.

Tolgay’ın “yol arkadaşlarım” diye tanıttığı ve 10 yıldır Tolgay sahnesinde müzisyenlik yapan Serkan Akkaya düzenlemede, gitarda Nihat Erel, vokallerde ise Banu Küçük, Nihat Erel ve Serkan Akkaya yer alıyor.

Klibin yönetmen koltuğuna Daire 215 ekibi oturdu. Tolgay bu klibinde ilk kez konser görüntülerini kullandı. Tolgay’ın ve gönüllü arkadaşlarının Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisine yarırına düzenlediği ve yine sahne performanslarıyla dikkat çeken Tolgay’ın sahne aldığı büyük ses getiren ve destek toplanan bu geceden görüntüler yer alıyor.