Yalın “Renklerin İçinde”

Kargo, 1992 yılında İstanbul’da hayat buldu. Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli tarafından kurulan grup, “Sil Baştan”ı çıkardıktan sonra vokalde Koray Candemir, tuşlu çalgılarda Serkan Çeliköz ve davulda Burak Karataş’tan oluşan kadrosuyla doksanların sonunda ana akımda yükselen alternatif Türkçe rock dalgasının ilk örnekleri olmayı başardılar ve “Yarına Ne Kaldı” albümü ile 1996 yılında Altın Kelebek ödülünü aldılar. Bu saygı albümünde de bulunan “Yüzleşme”, “Son Defa”, “Şairin Elinde”, “Boğaziçi”, “Renklerin İçinde” gibi şarkılarla iyice popülerleşen grup, 2000 yılında çıkardıkları “Sen Bir Meleksin” albümünden sonra üç yıllık bir ara verdi. Bu aranın ardından, Türkiye müzik tarihinin klasikleşmiş bazı şarkılarını yorumladıkları 2005 çıkışlı “Yıldızların Altında” albümü Kral Müzik Ödülleri “En İyi Grup” ödülü dahil birçok övgü topladı ve grubu çok daha geniş bir kitleye tanıttı. Özellikle albümle aynı ismi taşıyan efsaneleşmiş yeniden yorumları ile Kargo 7’den 70’e tüm Türkiye’nin sevgisini kazanmış oldu.

Otuz yıllık geçmişiyle müzikseverlerin kalbindeki özel yerini hala koruyan Kargo, bu saygı albümünü taçlandırmak için verecekleri özel konserler ile hayranlarının sadakatine teşekkür niteliğinde bir buluşma için sabırsızlanıyor.

1996 yılında yayınlan “Yarına Ne Kaldı” albümünün başarısıyla Türkiye’de henüz sadece pop müziğin hâkim olduğu bir dönemde rock müziğin piyasada önemli bir yer almasında öncü olan, Türkiye’nin önde gelen gruplarından Kargo’ya saygı duruşu için bu albümde bir araya gelen isimler: Abkountry, Aleyna Tilki, Barış Demirel, Batu Akdeniz, Buray, Cem Adrian, Deniz Tekin, Evdeki Saat, Gece, Gökçe, Jabbar, maNga, mor ve ötesi, Nilipek., Rashit, Sattas, Selin, Simge Pınar, Sufle, Şanışer, TNK, Vega ve Yalın.

Yalın – Renklerin İçinde

İfadende kararsızsın
Işıkların altında
Seni tutan bir şeyler var
Korkuların yanında

Renklerin içinde, düşlerin içinde
Doğmak sessizce
Renklerin içinde, cennetin içinde
Ölmek sessizce

Anlaşılmaz bir yanın var
Öldürmeye hevesli
Kupkuru çiçek gibisin
Biraz suya özlemli

Renklerin içinde, düşlerin içinde
Doğmak sessizce
Renklerin içinde, cennetin içinde
Ölmek sessizce
Renklerin içinde, düşlerin içinde
Doğmak sessizce
Renklerin içinde, cennetin içinde
Ölmek sessizce

Söz: Mehmet Şenol Şişli
Müzik: Orçun Koray Candemir