Ayşe Çınar’dan “Yaz”

Ayşe Çınar sözleri Ali İlyas’a, müziği Sezen Aksu’ya ait olan “YAZ” isimli yeni single çalışması ile müzikseverlerle buluştu. Sanatçı, Sezen Aksu’nun 2003 yılında yayınlanan “Yaz Bitmeden” isimli albümüne ismini veren şarkıyı Metin Özülkü ve Hasan Çiçek’in yepyeni düzenlemesiyle yeniden yorumladı.

Mix ve mastering’ini Metin Özülkü’nün yaptığı çalışmanın vokallerinde Ayşe Çınar’a Metin, Eda, Volkan, Baran Özülkü’den oluşan “Özülkü Family”, Lal Sarıfakıoğlu eşlik ettiler.

“Cadı Kazanı”, “Başın Sağ Olsun”, “Aşk Lazım Aşk” isimli şarkıları ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi kazanan Ayşe Çınar, “Yaz”ın kapak fotoğrafı için Siren Ertan’ın tasarladığı kostümle, Fabrica’da, Ayten Alpün Yılmaz’ın objektifine poz verdi. Single’ın kapak tasarımı Aslıhan Mergen tarafından hazırlandı.

Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlanan “Yaz” şarkısının, yaz aylarının enerjisini yansıtan rengarenk, video klibi Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde çekildi. Çınar, klibinde Beauty Omelette’in kostümleriyle kamera karşısına çekti.