“Badem ve Konukları”

“Sen Ağlama”, “Kara Değil mi?”, “Kalpsiz”, “Geceyedir Küsmelerim”, “Bir An İçin” gibi hit şarkılarıyla ve bugüne kadar yayımladıkları 3 albümle pop-rock severlerin gönlünde önemli bir yer edinmeyi başarmış Badem’in yepyeni albümü Pasaj Müzik/Gergedan iş birliğiyle 10 Aralık’ta müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Bugüne kadar birlikte şarkılar söyledikleri ve çaldıkları çok değerli müzisyen ve yorumcu dostlarının hepsini aynı albümde bir araya getiren Badem’e; Cahit Berkay, Nilüfer, İlhan Şeşen, Feridun Düzağaç, Özlem Tekin, Halil Sezai, Zeynep Casalini, Serkan Çağrı, Vega, Öykü Gürman ve Gülçin Santırcıoğlu eşlik ediyor.

Badem bu albümde, yepyeni şarkılarının yanı sıra en sevilen şarkılarını, ülkenin ünlü müzisyenleri ve yorumcularıyla yeni yolculuklara çıkartıyor ve bu çok sevilen eserlerinin yeni kayıtlarıyla bir yandan da grubun kariyerine toplu bir bakış imkanı sunuyor.

Taşoda’da tamamı canlı olarak kaydedilen 13 şarkının yer aldığı albümün prodüktörlüğünü de grubun kendisi gerçekleştirdi.

Çok sesli vokalleri ve zengin düzenlemeleriyle müziği bir yandan çok katmanlı bir şekilde ele alan ama diğer taraftan da akustik seslerin büyüsünden yararlanarak beklenmedik bir yumuşaklık ve sadelik etkisi yaratabilen Badem’in bu projesi popüler müziği seven herkesin dinlemesi gereken çok özel bir koleksiyon.

VEGA MÜZİĞE DÖNDÜ !

Çok özlenen ve uzun süredir yeni bir şeyler yapmaları beklenen VEGA ile BADEM’in hem birlikte yazdıkları hem de birlikte seslendirdikleri “Uyan” isimli şarkı müzikseverlere sürpriz oldu. Uyan, VEGA’nın 2005 yılından beri yazdığı ve seslendirdiği ilk şarkı olma özelliğini de taşıyor.

İLK VİDEO KLİP: DEĞİŞMEM

Her yaş grubundan müzikseverin her zaman beğenisini kazanan, hem radyo ve televizyon programlarının, hem de konser alanlarının sevilen ismi olmayı başarmış bir müzik grubu olan Badem’in Türkiye’nin çok değerli sanatçılarıyla yapmış oldukları ortak çalışmanın ilk video klibi, Öykü Gürman ile birlikte seslendirdikleri “Değişmem” isimli şarkıya Onur Yayla yönetmenliğinde çekildi.

Uyan (Badem ve Vega)
Söz & Müzik: Doğaç Başaran, Deniz Özbey Akyüz
Değişmem (Badem ve Öykü Gürman)
Söz & Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
Yorgunum (Badem ve Cahit Berkay)
Söz & Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
İntizar (Badem ve Nilüfer)
Söz: Faruk Nafiz Çamlıbel Müzik: Suat Sayın
Sonsuz Aşk (Badem ve Halil Sezai)
Söz & Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
Geceyedir Küsmelerim (Badem ve İlhan Şeşen)
Söz: Begüm Günceler Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber (Badem ve Gülçin Santırcıoğlu)
Söz: Karacaoğlan Müzik: Barış Bahçeci – Mustafa Kemal Öztürk
Aşkın e Hali (Badem ve Feridun Düzağaç)
Söz & Müzik: Feridun Düzağaç
Gittiğinden Beri (Badem ve Zeynep Casalini)
Söz & Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
Sensiz Olmam (Badem ve Deniz Özbey Akyüz)
Söz & Müzik: Barış Bahçeci, Mustafa Kemal Öztürk
Sen Ağlama (Badem ve Serkan Çağrı)
Söz: Barış Bahçeci & Mustafa Kemal Öztürk Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
Kalpsiz (Badem ve Özlem Tekin)
Söz & Müzik: Mustafa Kemal Öztürk
Bir Ben Gibi Sev (Badem ve Badem)
Söz: Mustafa Kemal Öztürk & Zeynep Asan Müzik: Mustafa Kemal Öztürk