Aslı Gökyokuş “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar”

Gökyüzüne doğru bakıp da yıldızların bile son derece küçük ve yalnız göründüğü koca evrende, kendi yalnızlığını sorgulayan çoğu insanın diline bir dönem dolanmış bir şarkıdır “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar”. Bu özel şarkıyı Aslı Gökyokuş’un kendine has yorumu, Serkan Çeliköz’ün usta düzenlemesi ile dinlemeye hazır mısınız?

Rock müziğinin güçlü seslerinden Aslı Gökyokuş, müzikal çizgisinden ödün vermeden hazırladığı yeni çalışması “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar”ı Poll Production etiketiyle 22 Kasım’da sadece dijital platformlar üzerinde yayınladı.

2004 yılında yayınladığı 2. albümü “Su Gibi”de Hümeyra’nın “Kördüğüm”ü ile büyük beğeni toplayan ve şarkı ile özdeşleşmeyi başaran Rock müziğin başarılı ismi, yine çok ses getirecek bir cover şarkı ile karşınızda. Ses verdiği, dokunduğu her şarkıyı farklılaştıran Aslı ile “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar”ı dinlerken kendinizi sözlerini çok iyi bildiğiniz yepyeni bir şarkının içinde bulacaksınız.

Yalnızlığı ve insanın içine oturan o soğukluğu yansıtan piyano, çello ve kemanlar, gittikçe artan isyanıyla gitarlar ve Aslı’nın eşsiz yorumu son yılların en başarılı çalışmalarından birinin ortaya çıkmasını sağladı. Düzenlemesi Serkan Çeliköz, kayıt ve mix’i Alen Konakoğlu ve masteringi Michael Zimmerling tarafından gerçekleşen şarkının video klibi Evren Arasıl yönetmenliğinde Tuzla’da halen kullanım halinde olan bir fabrikada çekildi. Aslı’nın etkili yorumunu, yalın bir performans klibinin en iyi yansıtabileceğini düşünen yönetmen Evren Arasıl, klip için fabrikayı bir konser sahnesi haline getirtti. 14 saatte çekimleri tamamlanan klipte Aslı’ya, senelerdir birlikte çalıştığı Selim Öztunç, Ozan Öner ve Kaan Alptekin’in yanısıra 4.5 yaşındaki Defne Diker eşlik etti.