Barbaros “6. His” ile geliyor!

Müzik dünyasının önde gelen isimleriyle çalışan ve sektöre her geçen gün yeni yetenekler kazandırma yolunda kendinden emin adımlar atan Sony Music’ten yepyeni bir isim daha “Barbaros”.

Henüz albümü çıkmadan, yıllardır canlı performanslarıyla kendisine büyük bir hayran kitlesi edinen Barbaros, kendi adını taşıyan albümü “Barbaros” ile çok yakında müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü mezunu olan genç sanatçı, Haldun Dormen önderliğinde müzikal eğitimi alarak “Dünya Müzikalleri”, “Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş” gibi müzikal eserlerde sahne aldı. Türk pop müziğinin kilometre taşları olan Barış Manço, Leman Sam, Harun Kolçak, Nükhet Duru gibi pek çok sanatçının albüm kayıtları ve konserlerinde geri vokalliğini yapan Barbaros, “2008 Yaz Konserleri” kapsamında “konuk sanatçı” olarak Ajda Pekkan ile birçok şehirde konserler verdi. Geniş repertuarı ve müzikal birikimiyle Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Yunanca, Rusça şarkılar da seslendiren Barbaros; Ferhat Göçer, İtalyan tenor Alessandro Safina ve İtalyan tenor Patrizio Buanne ile aynı sahneyi paylaştı.

Müzikseverlere birbirinden güzel 9 Türkçe, bir de Fransızca olmak üzere 10 şarkıdan oluşan bir albümle “merhaba” diyecek olan Barbaros’un çıkış şarkısı, söz ve müziği Şehrazat imzalı “6.His” olurken, albümün supervizörlüğünü Türk pop müziğine unutulmaz eserler kazandıran ünlü söz yazarı Zeynep Talu üstleniyor.