Seksendört “Haber Yok”

Yeni albümlerini 2010 yılı sonlarında yayınlamayı planlayan Seksendört grubundan dinleyicilerine “Haber Yok” sürprizi! Pasaj Müzik tarafından yalnızca dijital platform üzerinden yayınlanacak olan şarkının kayıtları Ankara’da Ç.S.M stüdyolarında yapıldı. Söz, müzik ve kayıtları Seksendört’e ait olan “Haber Yok”un mix ve mastering işlemlerini Çağlar Türkmen üstlendi. Bunların yanı sıra “Ahmet Bozacı”, parçaya ney ve kavalı ile nefes verenlerden.

1999 yılında Ankara’da kurulan Seksendört, 2005 yılında kaydettikleri ve kendi isimlerini taşıyan ilk albümleriyle, Türk müzik piyasasına hızlı ve sağlam bir giriş yaptılar. Art arda yayımlanan ve listelerde haftalarca üst sıralarda kalmayı başarabilen hitlere imza atarak, Türkiye’nin önemli performans gruplarından biri haline geldiler.

2005 yılında çıkarılan “Seksendört”, 2008 yılında çıkarılan “K.G.B” isimli albümleriyle, hem müzikal tavırlarını hem de dinleyici kitlelerini sağlamlaştıran grup; Türkçe rock müziğe getirdikleri farklı yorum kadar, internetin müzik sektörüne etkisi bağlamında da büyük tartışma ve çalışmalara ön ayak oldular.